Новини / Технології     03 квітня 2020 17:27

Великі потужності та контроль якості: як працює Миколаївський ОЕЗ

Торік компанія «Ерідон» завершила модернізацію Миколаївського ОЕЗ, будівництво якого розпочалося ще у 2002 році. Нині максимальні потужності підприємства дозволяють обробити до 27 000 т сировини на місяць, причому ОЕЗ завжди завантажений на 100%. Про виробничі потужності заводу, якість та логістику, за якою відбувається доставка сировини й подальше відвантаження товару, розповів директор заводу Сергій Абрамов.

За словами Сергія Абрамова, історія створення підприємства розпочалася ще у 2002 році, однак у 2005-му завод повністю перепрофілювали під переробку соняшника. А із серпня 2018 року стартувала модернізація потужностей. Зокрема, було повністю замінене обладнання цеху підготовки, а загальна пропускна здатність збільшилася до 1000 т на добу. Наприкінці липня 2019-го розпочалися пусконалагоджувальні роботи та перевірка обладнання. А вже 15 серпня, зі стартом нового сезону на ринку соняшника, розпочався виробничий процес, й у листопаді підприємство повноцінно запрацювало та вийшло на планову потужність — переробка 27 000 т сировини на місяць!

Територія заводу складається з двох блоків: виробничого та складського. Функціонує елеватор з одночасною потужністю зберігання насіння соняшника 9000 т.

Читайте: Переробка 27 тис. т на місяць: нове життя Миколаївського ОЕЗ

Насіння підприємство отримує як із навколишніх областей — Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської, Одеської, так і з інших регіонів — Чернігівської, Сумської, Полтавської областей. Усього ОЕЗ має партнерські відносини з більш, ніж 120-ма сільгосппідприємствами, й працює за так званою давальницькою схемою: компанія-давальник купує сировину і привозить на завод, а завдання заводу — переробити і видати готовий продукт.

Загалом, за словами заступника генерального директора з економіки та фінансів компанії «Ерідон» Наталія Андрущенко, модернізація ОЕЗ мала стратегічне значення. Справа в тім, що «Ерідон» щорічно збільшує поставки оборотних засобів для сільськогосподарського виробництва на умовах товарного кредиту. І соняшник є однією з головних культур. Однак перепродавати товарний соняшник в Україні невигідно. Натомість продукти переробки соняшника мають експортний попит. Таким чином, Миколаївський ОЕЗ наразі повністю задовольняє потреби компанії в переробці насіння квітки сонця, а також є міцною опорою для реалізації програми форвардних закупівель «Соняшник».

Нині виробничі потужності заводу дозволяють переробити сировини до 355 000 т на рік, або до 1000 т на добу. У свою чергу, Сергій Абрамов з гордістю повідомив, що за шість місяців із початку року завод переробив той обсяг, який колись переробляв за рік.

Також очільник зазначає, що шрот відвантажується насипом на баржі, а олія — розливним способом. Попит на олію постійний, її відвантажують одразу після виробництва без жодних затримок.

Щодо якості, то на підприємстві функціонує сучасна лабораторія та два окремих лабораторних підрозділи. На надсучасному обладнанні визначають якість і сировини, і готової продукції.

Нагадаємо, що у спецматеріалі «Нове життя ОЕЗ» директор підприємства Сергій Абрамов розповів про роботу модернізованого заводу зсередини.

Читайте також