Через аномальну спеку цього року українські овочівники зіткнулися з проблемою вирощування якісної цибулі.
Таку думку висловив комерційний директор компанії «Ван Дайк Технікс» Андрій Марущак у коментарі SEEDS.
За словами експертів, на Дніпропетровщині цибуля не набрала достатньої маси, навіть попри використання крапельного зрошення.
«Цього року ситуація з цибулею виглядає дуже цікаво. Багато господарств, особливо на півдні, виростили дрібну цибулю. Це призведе до зниження ціни на початку сезону, коли цибулю будуть масово збирати і продавати з поля. Однак після Нового року ціна на цибулю може різко підвищитися», — прогнозує Андрій Марущак, експерт з агробізнесу.
Очікується, що якісна цибуля, яка буде зберігатися в професійних сховищах, коштуватиме близько 20 грн за кілограм у фермерів, а в магазинах ціна може сягнути 30 грн за кілограм.
Фахівець також зазначає, що хоча у західних регіонах України цибуля виросла якісною, масове її вирощування традиційно відбувається на півдні. Через зміни клімату овочівництво поступово переміщується на захід, однак відновити всі обсяги вирощування в нових умовах неможливо.
В цілому, фермери продовжують вирощувати великі обсяги овочів на півдні, і ця тенденція триватиме, незважаючи на складнощі, спричинені кліматом.
Нагадаємо, за інформацією агрометеорологів, близько 70% площ для посіву охоплені посухою.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!