Новини    24 грудня 2017 11:25

Вегани проти перегною


Група виробників вегетаріанської їжі з Греції, яка працює за стандартами Європейської верховної організації органічного виробництва IFOAM, пропонує відмовитись від застосування перегною тваринного походження при вирощування агропродукції для вегетаріанців.  

Замість перегною, в якості добрив, вони пропонують використовувати так звану «гумусну землю» – компост з рослинної сировини. Крім всіх переваг такого компосту – відсутність насіння бур’янів та патогеннів.

Вегани вживають тільки їжу рослинного походження. Більшість з них обирають ці продукти виходячи не тільки з дієтичних але й з етичних міркувань. Вони вважають неприйнятним вбивство тварин заради їжі, а також виступають проти сучасних методів тваринництва, вважаючи їх негуманними. Оскільки кількість веганів в світі стрімко зростає, вони вимагають введення окремих правил виготовлення веганської продукції.

Так, вже з’явилися стандарти біоціклічного-веганського виробництва IFOAM, що дозволяють сертифікувати такий спосіб виробництва в будь-якій країні світу. Господарства, сертифіковані за таким регламентам, мають право маркувати свою продукцію (свіжу і перероблену) особливим логотипом, що дозволяє зацікавленим споживачам швидше виявити її на полицях супермаркетів. Подібні організації вже працюють в Німеччині, Франції, Австрії та Швейцарії. Їх сертифікує і контролює інститут LACON в Оффенбурзі (Німеччина). Відповідні проекти розпочали свою діяльність в Нігерії і Парагваї.

Звичайно, вегани можуть вимагати особливого ставлення до себе та своїх переконань, але має буди й здоровий глузд, вважає економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

«Є купа людей в світі, які готові платити великі гроші за специфічну продукцію, і вже є технології, що роблять подібне виробництво цілком можливим і досить безпечним. Однак біодинаміка, на мій погляд, є звичайним нешкідливим збоченням, тому я до неї ставлюсь спокійно – якщо хочуть люди бавитися в закопування рогу тваринки для “активації землі”, ну то я бачив і значно більші забобони і значно шкідливіші в українських селах. А от веган-біодинамчіна сертифікація з відмовою від гною… Ну це вже за межами, на мій погляд», – заявив фахівець.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...