Новини / Ринок землі     08 квітня 2021 11:01

Вартість оренди землі у Львівській області зросла до 4,5 тис грн/га

Останні земельні аукціони продажу права оренди державної землі встановили ще вищі ціни – 6-8 тис грн/га. У минулому році державна земля здавалась в оренду менше ніж за 3 тис грн/га

Вартість оренди сільськогосподарської землі, що перебуває у державній/комунальній власності у Львівській області у 2021 році становить близько 4,5 тис грн/га. Про це повідомили у головному управлінні держгеокадастру регіону.

Так, за результатами аукціонів, що відбулися у 2021 році, було продано право оренди на 58 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення фермерського господарства загальною площею понад 1 тис гектарів. Розмір річної плати за користування ділянками становить 4,55 млн грн, який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Львівщини (або близько 4,5 тис грн/га). За даними держгеокадастру, у 2020 році вартість оренди державної землі сільськогосподарського призначення у Львівській області становила 2,953 тис грн.

ЧитайтеВартість оренди землі у Запорізькій області у 2021 році – 1,06 тис грн/га

Найдорожче у відсотках до нормативної грошової оцінки було продано право оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 24,6 га, розташованої на території Соколівської сільської ради Жидачівського району. Розмір річної плати за користування ділянкою перевищив стартову ціну продажу права оренди у 23 рази та становить більше 155 тис гривень (176 % від нормативної грошової оцінки) – або 6,3 тис грн за 1 гектар.

А найвищий результат вартості оренди було отримано на земельному аукціоні, що відбувся на початку квітня 2021 року. Було продано право оренди на 5 земельних ділянок загальною площею 123 га. Розмір річної плати за користування ділянками, визначений за результатами торгів, становить 990 тис грн, або близько 8 тис грн/га.

Зазначимо, що, за даними держгеокадастру, ціна оренди сільськогосподарської землі, що перебуває у приватній власності (паї) у Львівській області у 2020 році становила 1,724 тис грн/га.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що уряд встановив для фермерів дотацію за посіви гречки у 3,5 тис грн/га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також