Новини / Технології     17 квітня 2021 16:01

У фермерів з’явилась можливість продавати вуглецеві кредити

Швейцарсько-британський старап Mootral створив кормову добавку, що знижує «викиди» метану КРС і запукає перші у світі вуглецеві сертифікати, отримані від аграрного сектору

Швейцарсько-британський старап Mootral створив інноваційну кормову добавку Mootral Ruminant. Як показали результати дослідження, застосування добавки у кормах для великої рогатої худоби знижує кількість виділеного метану на фермах на 38%. При цьому, додатковим вагомим плюсом Mootral Ruminant є те, що вона сприяє збільшенню надою корів, а склад добавки дозволяє застосовувати її у органічному виробництві. Про це повідомляється на сайті компанії.

Досягнення

Окрім вагомого внеску у процес досягнення кліматичної нейтральності і збереженні середовища, суттєве скорочення метанових викидів дозволили сатрапу запустити перші у світі вуглецеві кредити, отримані від тваринницьких ферм напередодні кластичного саміту СОР26, який відбудеться у Глазго.

За попередніми оцінками, на тваринництво припадає близько 15% парникових газів, що утворюються внаслідок діяльності людини у світі. СОР26 має детально розглянути питання викидів у сільському господарстві і, можливо, після цього будуть оприлюднені більш точні оцінки впливу тваринництва на середовище. Втім, глобальний ринок вуглецевих кредитів (тобто системи торгівлі квотами на викиди парникових газів) наразі складає біля $215 млрд.

Плани

За попередніми оцінками, на тваринництво припадає близько 15% парникових газів, що утворюються внаслідок діяльності людини у світі. СОР26 має детально розглянути питання викидів у сільському господарстві і, можливо, після цього будуть оприлюднені більш точні оцінки впливу тваринництва на середовище. Втім, глобальний ринок вуглецевих кредитів (тобто системи торгівлі квотами на викиди парникових газів) наразі складає біля $215 млрд.

Як каже засновник та генеральний директор Mootral Томас Хафнер (Thomas Hafner), «Корови грають важливу роль у нашій екосистемі, поліпшуючи склад ґрунту, а також виступаючи відміннм джерелом харчування. Настав час допомогти коровам стати частиною рішення у боротьбі із змінами клімату».

Наразі старап шукає додаткові $2,5 млн інвестицій для завершення поточного раунду початкового фінансування. Поки Mootral продала трохи більше 300 вугецевих кредитів CowCredits, які придбали американські мережі фастфуд та виробник харчових добавок. А у планах – згенерувати 20-50 тис кредитів для масштабування програми. Як пояснює Томас Хафнер, Mootral Ruminant повинна надаватися усім сертифікованим у програмі фермерам безкоштовно. Вочевидь, сам старап при цьому буде мати прибуток за рахунок продажу квот на парникові гази і фактично створить новий ринок компенсації викидів вуглецю.

«Якщо б усі 1,5 млрд корів у світі вживали Mootral Ruminant протягом року, скорочення викидів метану було б еквівалентно зняттю з доріг 330 млн автомобілів – більше, ніж є наразі у ЄС», – зазначає Томас Хафнер.

Сумніви

Втім, як зазначає видання Inc., у Mootral є кілька проблем. Окрім недостатнього фінансування і слабкого попиту аграрні вуглецеві кредити, важко отримати універсальні і точні дані про те, наскільки скорочується кількість метану за рахунок харчових добавок компанії (адже на відміну від промисловості, лічильники викидів встановити на фермах неможливо). Крім того, викиду будуть різнитися у залежності від порід корів, місцевості, раціону тощо.

ЧитайтеЗ небес на землю: які технології аграрії отримали від космічної галузі

Доречі, Mootral не єдина компанія, яка продає корм, що дозволяє знизити забруднення навколишнього середовища. Nestle і Barry Callebaut в партнерстві з молочними фермерами США використовують кормові добавки, що скорочують викиди метану від великої рогатої худоби. Fonterra, один з найбільших виробників молочної продукції в світі, уклав партнерську угоду з Royal DSM, щоб використовувати корм Bovaer в Новій Зеландії. Новацією є сам підхід – зв’язати добавки з торгівлею квотами.

Що таке вуглецевий кредит

Вуглецевий кредит є загальним терміном для будь-якого сертифікату або дозволу, який, шляхом торгів, надає право на викид однієї тонни вуглекислого газу або еквівалентної кількості іншого парникового газу. Вуглецеві кредити і вуглецеві ринки є складовою частиною національних і міжнародних спроб пом’якшити зростання концентрацій парникових газів.

Вважається, що зиск, отриманий від продажу кредитів, стимулює виробників інвестувати у модернізацію обладнання та впровадження екологічних заходів, які сприяють скороченню викидів. Втім, як вже неодноразово заявляли екологи, фактично це призводить до простого перерозподілу обсягу викидів між виробниками і країнами і не має особливого ефекту у масштабах планети.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що депутати подолали 72,5% поправок до проекту про земельну децентралізацію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також