Українська промисловість може зіткнутися зі значним зростанням вартості газу через рекордно низькі запаси у підземних сховищах (ПСГ). Наразі вони заповнені менш ніж на 9%, що є найнижчим показником за всю історію. Експерти вказують на військові ризики, дефіцит газу та зростання цін на європейських хабах як основні причини потенційної кризи.
Про це йдеться в статті центру експертизи про промисловість GMK Center.
У лютому український ринок газу знову опинився під тиском через рекордно низькі запаси у підземних сховищах (ПСГ). Наразі українські ПСГ заповнені менш ніж на 9%, що є найнижчим показником за всю історію. Експерти попереджають, що в умовах військових ризиків, дефіциту газу та зростання цін на європейських хабах ситуація може призвести до нового витку кризи та різкого збільшення вартості газу для промисловості.
Серед основних причин дефіциту газу називають недоліки торгової стратегії «Нафтогазу», зростання цін на газ у Європі та наслідки ударів по газовій інфраструктурі. Ці фактори вже призвели до зростання цін на газ в Україні, що, своєю чергою, може значно збільшити витрати промислових підприємств.
Президент «Укрметалургпрома» Олександр Каленков зазначив, що будь-яке зростання складових собівартості виплавки сталі негативно вплине на роботу металургійних підприємств. Особливо сильний вплив очікується на роботу «Запоріжсталі», де через специфіку виробництва витрати газу значно вищі, ніж на інших підприємствах.
«Будь-яке зростання складових собівартості виплавки сталі негативно вплине на роботу метпідприємств. Особливо сильний вплив зростання цін на газ очікується на роботу «Запоріжсталі», де через специфіку виробництва витрата газу значно вища, ніж на інших підприємствах», – підкреслив Каленков.
Експерти вказують, що для стабілізації ситуації необхідні термінові заходи, зокрема оптимізація використання газових ресурсів, пошук альтернативних джерел енергії та підтримка з боку держави. У разі відсутності таких кроків українська промисловість може зіткнутися зі значними труднощами, що вплине на економіку країни в цілому.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!