Новини / Політика     15 квітня 2021 14:01

ВАР закликає уряд не вводити квоти на експорт соняшникової олії

Намір уряду повністю обмежити експорт насіння соняшника та соняшникової олії призведе до втрати державою валютної виручки і буде «грабежем аграріїв та пайовиків»

Намір уряду повністю обмежити експорт насіння соняшника та соняшникової олії призведе до втрати державою валютної виручки і буде грабежем аграріїв та пайовиків. Так у Всеукраїнській аграрній раді оцінили інформацію по намір уряду ввести з 1 травня 2021 року квоти на експорт насіння соняшнику та олії у нульовому розмірі. Тобто, йдеться про повну заборону експорту до кінця маркетингового сезону з метою запобігання підвищення цін на соняшникову олію на внутрішньому ринку.

Як зазначили у ВАР, «рішення призведе до падіння закупівельних цін на агропродукцію, збитків аграріїв та падіння розміру орендної плати за землю. Раніше в Україні вже вводились квоти на експорт зернових, насіння соняшнику та олії. Ці рішення стали причиною падіння закупівельних цін, розквіту корупції при розподілі квот та заробляння грошей високопосадовцями на корупційній торгівлі квотами. Повна заборона експорту соняшнику та олії, якщо таке рішення дійсно розглядається, — це злочин проти всієї країни. Обсяги виробництва соняшникової олії та соняшнику в Україні набагато перевищують потреби внутрішнього ринку. А це означає, що заборона експорту призведе до зупинки виробництва та знищення частини урожаю. Так, у минулому маркетинговому році Україна посіла перше місце у світі за експортом олії, експортувавши 6,9 млн тонн, в той час як обсяг внутрішнього ринку рослинної олії складає близько 0,5 млн тонн».

ЧитайтеЄвген Заіграєв: Ми кредитуємо господарства із площею до 20 га

Також необхідно врахувати, що у 2020 році валютна виручка від продажу соняшникової олії становила $5,3 млрд. Втрата валютної виручки та іноземних ринків може завдати сильного удару по платіжному балансу, курсу гривні, економіці країни, а на відновлення своїх позицій на міжнародній арені можуть піти роки.

Тому у ВАР пропонують не ухвалювати рішення щодо квотування експорту насіння соняшнику та олії, а забезпечити продовольчу безпеку країни та цінову стабільність через товарні та фінансові інтервенції, як це робиться у розвинених та демократичних країнах.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у Харкові затримали банду, яка вимагала $700 тис у фермера.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також