Новини    22 серпня 2022 17:54

Вантаж з українською кукурудзою дістався Ірландії

5 серпня балкер Navi Star вийшов з порту Одеси

До Ірландії прибуло судно Navi Star з українською кукурудзою. Балкер вийшов з Одеси у складі першого каравану “зернового коридору” і прибуло 21 серпня, повідомляє у Twitter пресслужба МЗС України.

“Попри російську агресію, Україна доводить, що є надійним партнером. Ми докладемо всіх зусиль для протидії планам росії використовувати голод як зброю”, — йдеться у дописі МЗС.

5 серпня балкер Navi Star вийшов з порту Одеси. Разом із ним з портів вийшли ще два судна, які попрямували до Туреччини й Великої Британії.

Вже до кінця серпня Україна може вийти на понад 50% довоєнного показника експорту зернових та олійних культур завдяки відкриттю “зернового коридору”. Як зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, для цього обсяг експорту агропродукції у серпні має скласти 4 млн тонн.

Нагадаємо, 17 серпня з портів “Одеса” та “Чорноморськ” вийшли ще чотири судна з агропродукцією.

21 серпня з портів Одещини “зерновим коридором” вийшов  караван з продовольством: два судна – з порту “Чорноморськ”, по одному – з портів “Одеса” та “Південного”.

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...