Новини    10 квітня 2018 16:11

В українських теплицях почали збір суниці


Перші невеличкі партії української суниці садової з’явились на ринку України на цьому тижні. Збирати врожай почали фермери Херсонської області в теплицях, які опалюються. Про це повідомляє портал «Інфо-Шувар». Згідно інформації, таких теплиць досить мало в Україні. Більш того, холодний березень негативно вплинув на строки визрівання ягоди, тому пропозиція в господарствах поки обмежується 100-200 кілограм, а ціни становлять 270-300 гривень за один кілограм.

За словами експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяни Гетьман, головний збір тепличної суниці в господарствах Півдня розпочнеться в 20-х числах квітня, на початку травня до них приєднаються господарства Закарпаття. Також цього року кількість парників в Україні помітно збільшилась.

«Збільшення площ під літніми теплицями пояснюється бажанням фермерів по-перше, захиститись від погодних ризиків, по-друге, «піймати» преміальну ціну. В минулому році перша українська суниця на гуртових ринках з’явилась на початку травня, продавці просили за неї 60-70 гривень за кілограм. А вже на початку літа ягода подешевшала в 2,5-3 рази», – прокоментувала ситуацію Тетяна Гетьман.

Загалом, в минулому сезоні, країна експортувала понад 1,8 тисяч тонн свіжої суниці загальною вартістю $1,9 млн, до Білорусі було відправлено 80% цього обсягу. Також, були спроби експортувати суницю до країн ЄС, а саме до Польщі було відправлено 55 тонн цієї ягоди на суму $ 75 тисяч.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...