Новини    18 червня 2018 11:51

В Україні зростає імпорт та споживання риби


Офіційні дані за 5 місяців 2018 року свідчать про зростання імпорту та споживання рибної продукції в Україні на 20% в кількісному вираженні та на 25% в грошовому. Про свідчать дані асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів»

«З січня по травень включно Україна імпортувала рибної продукції в кількості 158 000 тонн, загальною вартістю $240 мільйонів. За аналогічний період 2017 року імпорт склав 131 000 тонн, загальною вартістю $192 мільйони», – підрахували в асоціації.

За даними фахівців, такий ріст відбувся завдяки відносної стабільності на вітчизняному валютному ринку України.

«Вся імпортована рибна продукція закуповується за валюту, тому курсова стабільність має важливе значення, оскільки при девальвації національної валюти знижується купівельна спроможність населення та зменшується споживання», – йдеться у повідомленні.

При цьому кулінарні вподобання українців залишаються відносно стійкими і ТОП-10 найбільш імпортованих видів риб є наступними: оселедець, скумбрія, хек, салака, лосось, кілька, минтай, мойва, сардини, нототенія.

«Слід зазначити, що незважаючи на зростання споживання риби та морепродуктів, в цілому українці їдять все ще недостатню кількість дарів моря – близько 12-14 кг на людину в рік. При цьому рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров’я мінімальна норма споживання риби та морепродуктів становить 20 кг на людину в рік, а 3/4 від цієї цифри повинна складати морська риба, оскільки вона багата незамінними амінокислотами, зокрема такою як триптофан, яка необхідна організму для синтезу серотоніну, так званого гормону радості та щастя. Крім того, рибний білок в 4 рази краще засвоюється, ніж білок м’яса, до якого бонусом ідуть “важкі” жири, які викликають серцево-судинні захворювання», додали в асоціації.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...