Новини / Трейдинг     07 листопада 2018 13:02

В Україні з’явиться аграрний реєстр для фермерів-одноосібників


В Україні створять державний аграрний реєстр, який дасть змогу надавати державну підтримку селянам-одноосібникам у рамках програм держпідтримки АПК — повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Сьогодні готуються пропозиції щодо законопроекту, щоб в Україні з’явився державний аграрний реєстр. Сподіваємося, що ключове рішення з цього питання буде ухвалено ще цього року» — повідомив Юрій Апальков, керівник Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Міністерства аграрної політики та продовольства.

На сьогодні селяни-одноосібники не можуть скористатися програмою держпідтримки фермерів, адже більшість із них не зареєстровані як підприємці. А провадження аграрного реєстру дасть змогу вирішити цю проблему, та ефективно використовувати «фермерський мільярд» — повідомляє Юрій Апальков.

За наведеною інформацією, Укрдержфонд до кінця року очікує більше 2 тисяч заявок за програмою підтримки новостворених фермерських господарств.  А також, фонд наступного року сприятиме «спілкуванню фермерів і банків» у питаннях кредитування с/г виробників із компенсацією за рахунок держпідтримки.

Окрім цього, Укрдержфонд започаткує проект «бізнес-інкубатор», що передбачає консультації для фермерів у режимі онлайн. Ця ініціатива покликана підвищувати юридичну та економічну грамотність фермерів.

Читайте також