Новини

В Україні створили бобово-соєву асоціацію

Меморандум про обʼєднання Асоціації бобових України (СВСБУ) та асоціації «Українська соя» та створення нової «Бобово-соєвої асоціації України» у межах Всесвітнього дня бобових в Україні 2025 року був підписаний сьогодні, 30 січня.

Про це повідомляє Мінагрополітики України.

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль привітав створення нової Української бобово-соєвої асоціації, до якої увійшли Асоціації бобових України та Асоціації «Українська соя».

«Сьогодні на зустрічі привітав присутніх з обʼєднанням. Для Мінагрополітики важливо, щоб такі потужні асоціації працювали разом і розвивали аграрний сектор. Адже це про збільшення переробки соєвих і бобових культур, ріст експорту та підтримку української економіки», – зазначив Міністр.

За словами очільників двох асоціацій, таке обʼєднання дозволяє зосередити ресурси, об’єднати зусилля і створити єдину стратегію розвитку для бобової галузі.

«Нам дуже важливо, щоб асоціації були дієвими, щоб підприємництво рухалося вперед. Зараз ми на етапі трансформації, адже ми бачимо вагу бобових. І цього сезону ми бачимо в переробці підсилення соняшнику соєю. А це означає, що паралельно розвиватиметься й тваринництво», — зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

За словами президентки «Бобово-соєвої асоціації України» Антоніни Скляренко, новостворена організація є відповіддю на виклики аграрних ринків і логічним етапом розвитку галузі.

«Сьогодні українські виробники бобових і сої стикаються з посиленням конкуренції на міжнародних ринках, необхідністю адаптації до європейських стандартів і впровадження інновацій для підвищення ефективності. Роздробленість галузі ускладнювала ці процеси, але тепер ми об’єднуємо зусилля для створення єдиної стратегії розвитку. Сектор бобових в Україні зростає. У 2024 році країна зібрала 469 тис. т гороху з площі 212,3 тис. га, а експорт склав 364 тис. т. Очікується, що у 2025 році площі під горохом зростуть на 20%, а під сочевицею — на 10-15%. Прогнозується також подальше розширення площ під соєю», — зазначила Антоніна Скляренко.

Нагадаємо, експорт українського соєвого шроту досяг рекордних обсягів у сезоні 2024/25: у грудні 2024 року було відправлено 102 тис. тонн, а у січні 2025 року очікується ще 105 тис. тонн. Проте, попри зростання, частка України у глобальному експорті соєвого шроту залишається незначною — лише 1%, що значно поступається основним гравцям ринку, таким як Аргентина, Бразилія та США.

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку