Новини    22 грудня 2017 18:11

В Україні стане вигідно переробляти ліс-кругляк


З наступного року в країні скасують ПДВ на ввіз лісопереробного обладнання і наддадуть розстрочку на його виплату. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.

Таку розстрочку будуть видавати строком на два роки, що допоможе, на думку віце-прем’єра, підприємству працювати на початковому етапі. Він наголосив, що таке рішення заощаджує кредитні ресурси і зменшує навантаження на вартість продукції.

«Саме головне – кошти, які будуть залишатися на підприємстві не будуть оподатковуватися. Таким чином, держава засвідчує підтримку інвесторів і людей, готових працювати в Україні», — зауважив Геннадій Зубко.

Не виключено, що урядові преференції щодо ввозу лісопереробного обладнання в Україну покликані зняти напругу навколо мораторію на експорт лісу кругляка до ЄС, який діє в Україні третій рік поспіль.

Так, Україні відмовили в наданні останнього траншу макродопомоги від ЄС на суму 600 млн євро, зокрема й через українську лісову сировину, яку охоче переробляють європейські заводи, а потім завозять в нашу країну у вигляді дорогих меблів.

«Київ повинен був виконати 21 умову, але виконав 17 з них. 4 умови залишилися, в зв’язку з чим Єврокомісія не змогла прийняти позитивне рішення про надання 3-го і останнього траншу”, – зазначив представник ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

В тому числі, маються на увазі такі умови: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки електронних декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ і перевірка інформації про бенефіціарів власників компаній.

«Будемо сподіватися, що ці умови так чи інакше будуть виконані, адже це в інтересах України. Разом з тим, я не можу поки стверджувати, що вони будуть включені в нову програму макрофінансової допомоги», – повідомив він.

Ще немає новин у цій стрічці ...