Новини    22 березня 2018 09:07

В Україні сертифіковано майже 40% лісів за міжнародною системою FSC


На сьогодні сертифіковано більше 3,9 млн га лісів або майже 40% за міжнародною схемою Лісової опікунської ради (FSC). Про це повідомив заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

На його думку досягти такого рівня сертифікації дозволило підписання у 2014 році першого Меморандуму про співпрацю між Держлісагентством та Національним представництвом FSC в Україні. У березні цього року Меморандум було продовжено ще на три роки.

«Лісова сертифікація, як оцінка ведення лісового господарства, запроваджена з метою забезпечення виконання лісами на засадах сталого розвитку економічних, екологічних і соціальних функцій. Вона запроваджується у всьому світі саме для підтвердження невиснажливого лісокористування, її проводять незалежні аудитори. Простими словами це говорить про те, що відповідно до світових загальноприйнятих норм ми не шкодимо навколишньому середовищу, коли заготовляємо деревину, враховуємо інтереси місцевих громад, зберігаємо біорізноманіття», – повідомив він.

Він повідомив, що ці вимоги стосуються необхідності при плануванні господарської діяльності враховувати інтереси місцевих громад та попереджати виникнення конфліктів; мінімізувати вплив на довкілля при плануванні та здійсненні господарської діяльності; виділяти та піклуватися про ліси, які є особливо цінними для збереження.

«Таким чином вже майже 130 підприємств галузі взяли на себе підвищені зобов’язання, які в деяких випадках перевищують вимоги чинного законодавства», – сказав Володимир Бондар.

Лісова опікунська рада (FSC) – міжнародна, неурядова, некомерційна організація, створена у 1993 році з метою просування екологічно відповідального, соціально вигідного та економічно життєздатного управління лісами у світі. Продукція, яка маркована логотипом FSC повідомляє споживача, що вона містить деревину, яка походить з лісів де ведеться відповідальне ведення лісового господарства. Це є гарантією, що ліси будуть відновлені після рубки, а найбільш цінні ліси будуть збережені в інтересах майбутніх поколінь.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...