Новини    18 лютого 2024 10:37

В Україні розглядають заборону імпорту на польську аграрну продукцію


Українська влада розглядає можливість введення заборони на імпорт аграрної продукції з Польщі у зв’язку з блокадою кордону. Цю інформацію надає Forbes, посилаючись на співрозмовників в уряді.

“Хотілося б уникнути цього, ми зараз у найнижчій точці, і якщо так піде і надалі, то це доведеться зробити”, – каже урядовець на умовах анонімності через чутливість питання.

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський підтвердив, що влада розглядає такий варіант. “Ми прагнемо до конструктивного підходу, але, безумовно, будемо готові прийняти відповідні заходи”, – додав він.

За словами Сольського, рішення може бути ухвалене протягом двох тижнів, проте деталі він відмовився коментувати через чутливість питання. “Це дуже важлива тема, про яку поки що краще утриматися від коментарів”, – пояснив він.

Повідомляється, що 16 лютого Микола Сольський провів зустріч із міністром сільського господарства Польщі Чеславом Секерським. Проте деталі цієї зустрічі не були розкриті в польському відомстві.

Поки що керівництво України не вирішило, які саме обмежувальні заходи може запровадити. Згідно з інформацією, наданою співрозмовником Forbes в українському уряді, можливо мова йде про обмеження або повну заборону імпорту польських молочних продуктів і фруктів до України.

Нагадаємо, зі свого боку у Мінагрополітики повідомили, що Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн-зустріч з Міністром сільського господарства та розвитку села Польщі Чеславом Сєкєрським. Сторони обговорили питання пов’язані з експортом української агропродукції та ситуацію на українсько-польському кордоні.

Читайте також: Від ранку поляки заблокували КПП “Краковець-Корчова”

Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський заявив, що переговори з Україною щодо умов експорту деякої агропродукції перебувають на завершальній стадії.

Запропоноване Єврокомісією продовження торговельної лібералізації для України несе загрозу економічній стійкості таких секторів ЄС як виробництво м’яса птиці, яєць, цукру, зерна та меду.

Новини за темою:  82% безробітних – жінки: як війна змінила ринок праці в Україні

12 лютого на пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” на українсько-польському кордоні поляки розпочали висипати зерно з українських фур просто на землю. Це сталося орієнтовно об 11:30 на державній дорозі № 12.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України рішуче засудили навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні. Міністерство запросило польських фермерів до України пересвідчитися, в яких умовах зараз працюють українські аграрії. 4 мільйони малих фермерів в Україні готові поділитися своїм досвідом з польськими колегами.

Читайте також: Українські перевізники у відповідь оголосили про блокування пункту пропуску на кордоні з Польщею

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський перепросив за інцидент з розсипаним зерном на кордоні з Україною, назвавши його “не зовсім адекватною формою протесту”, але зауваживши, що такі ситуації не рідко трапляються у фермерів по всьому світу, повідомила пресслужба Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі.

Прокуратура району міста Холм у Люблінському воєводстві ініціювала розслідування щодо висипання зерна з українських вантажівок перед їх переїздом до Дорогуська. Про це повідомила речниця Окружної прокуратури в Любліні Агнєшка Кемпка.

Таку “акцію” організував Рафал Маклер, відомий як один із ініціаторів протестів, власник логістичної компанії та керівник місцевого осередку маргінальної політичної партії “Конфедерація”. Він також виступає за поліпшення стосунків з Росією, повідомили з Центру Протидії Дезінформації (ЦПД).

Пояснюється, що партія “Конфедерація” виступає за вихід Польщі з Європейського Союзу, критикує розміщення військ НАТО в країні та закликає до покращення дипломатичних відносин з Росією. У ЦПД наголошують, що ця партія не має широкої підтримки серед поляків. Наприклад, сам Маклер невдало балотувався у 2019 році до Сейму.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...