Новини

В Україні перевіряють походження добрив для уникнення потрапляння продукції виробництва рф

Цього тижня запрацював новий механізм імпорту добрив, розроблений Міністерством аграрної політики, Державною митною службою та українськими правоохоронними органами, розповів міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

В Україні перевіряють походження добрив з метою уникнення потрапляння поживних речовин виробництва рф та білорусі на український ринок. Щоб пришвидшити цей процес, було введено градацію добрив.

У першу чергу, потрібно відкинути добрива, які теоретично не можуть бути російськими – маються на увазі ті речовини, які ніколи не вироблялися й не виробляються у рф. Друга категорія: де ризик російського походження добрив дуже невеликий. Третя – де ризик більш суттєвий. Ця категорія підпадає під увагу правоохоронних органів. Тому разом з ринком ми виділили “зелену”, “жовту” та “червону” зони, – зазначив Сольський.

Такі списки передали Державній митній службі й там погодилися із запропонованою градацією.

Якщо є підтверджуючі документ і контракт від прямого виробника не з росії, такі добрива не є об’єктом перевірки. Ще один важливий момент, які підтвердила Держмитслужба й відповідні органи: ми відходимо від тотальних лабораторних й переходимо до документальних перевірок, – уточнив міністр.

Новий підхід до перевірки походження добрив працює перший тиждень й усі правоохоронні та митні органи зорієнтовані на нові правила.

Нагадаємо, треба заборонити ввезення російських продуктів до Європейського Союзу, щоб країна-агресор не змогла заробляти гроші, продаючи серед іншого крадене в Україні зерно, заявив посол України в Польщі Василь Зварич.

Єврокомісія планує торговельні заходи щодо України після того, як Болгарія, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина у спільному листі до ЄК зажадали введення імпортних мит на українське зерно через нібито недобросовісну конкуренцію.

Міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини подали спільний лист до Єврокомісії, в якому висловили вимогу про введення імпортних мит на українське зерно.

Європейська комісія планує розробити проєкт постанови, який передбачатиме продовження безмитного режиму для експорту з України до середини 2025 року. Проте, польська пропозиція щодо відновлення тарифних квот на агропродукцію була відхилена, і розглядається можливість введення системи ліцензування.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський опублікував позиційний документ щодо аграрних протестів, в якому закликав Євросоюз до спрощення та дебюрократизації спільної аграрної політики.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку