Новини / Трейдинг     24 грудня 2020 12:50

В Україні зростають ціни на всі види мінеральних добрив

Цьому сприяли обмежені обсяги імпорту впродовж 2020 року та подорожчання добрив на інших ринках. Особливо стрімко зростають ціни на азотну групу добрив

Вартість мінеральних добрив невпинно зростає. Передусім мова йде про найбільш затребувану навесні азотну групу, котра використовується для підживлення озимих культур та передпосівного внесення при сівбі ярових культур.

Як свідчать данні аналітичних агентств, впродовж останніх 5-6 тижнів азотні добрива подорожчали на 10-15%. При цьому за карбамід просять на 18-20% дорожче, аніж у листопаді, а сульфат амонію виріс майже на 25%. Аналогічну тенденція демонструють інші види мінеральних добрив. Так, фосфоровмісні добрива зросли в ціні на 5-10%, а комплексні добрива – від 3 до 8%.

Тут потрібно взяти до уваги, що наразі вітчизняні підприємства не спроможні цілковито наситити ринок найбільш затребуваними марками міндобрив. Натомість у 2020 році в силу карантинних обмежень та різноманітних бізнесових чинників (продавці обережно закуповували товар за кордоном) було імпортовано майже на 40% менше добрив.

Звісно, що нині на ринку наступає прогнозований дефіцит найпопулярніших видів добрив, передусім азотної групи. За півтора місяці українські аграрії розпочнуть масове підживлення посівів озимих культур, однак аміачна селітра, сульфат амонію та інші азотні добрива для цього є не у всіх.

ЧитайтеНадлишковий вміст хлорпірифосу ускладнить експорт зерна з України

Потрібно взяти до уваги і той фактор, що на початку грудня розпочалося доволі відчутне подорожчання мінеральних добрив у країнах Євросоюзу. Тому навіть стрімке насичення імпортом ринку України навряд чи істотно вплине на зниження цін.

Зарадити цій проблемі на майбутнє на локальному рівні можливо передусім за рахунок створення на базі агрокомпаній власних потужностей для тривалого зберігання хімікатів. Такий підхід дає змогу закуповувати мінеральні добрива в період найнижчих цін (іноді вони відрізняються на 50%) і бути спокійними щодо їх наявності.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні розпочато проєкт утилізації тари з-під засобів захисту рослин.

Читайте також