Новини    04 вересня 2021 08:00

В Україні зібрано рекордну кількість ранніх зернових

Цьогорічний врожай ранніх зернових є рекордним за всю історію України

В цьому році Україна побила рекорд в збиранні ранніх зернових та зернобобових культур за всю історію – 44,8 млн тонн. Про це зазначив міністр аграрної політики та продовольства  Роман Лещенко, передає прес-служба відомства.

“Збирання ранніх зернових культур в Україні завершено. На площі 10,2 млн га, що становить 100 % до прогнозу, було намолочено 44,8 млн тонн зерна. Цьогорічний врожай є рекордним за всю історію України”, – цитує міністра прес-служба.

Пшениці намолочено 32,8 млн тонн. Найвища її урожайність — у Хмельницької області – 65,2 ц/га. Ячменю намолочено 10 млн 94 тис. тонн, лідером є Київська область – 57,2 ц/га гороху – 570 тис. тонн.

Читайте: Україна експортувала 8,6 млн тонн зернових, найбільше – пшениці

Міністр також відмітив, що лідером із намолоту зерна є Одещина із показником понад 4,1 млн тонн. По 3 млн тонн зерна намолотили в Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Крім того, Лещенко зазначив, що вже завершилося збирання ріпаку та намолочено понад 2,8 млн тонн насіння. Найвища врожайність ріпаку по Хмельницькій (35 ц/га) та Черкаській (34,2 ц/га) областях.

За 7 місяців 2021 року аграрії отримали на часткову компенсацію вартості вітчизняної с/г техніки та обладнання 546 млн грн; у рамках державної програми здешевлення кредитів – 565 млн грн, а за програмою “Доступні кредити 5-7-9 %” – понад 26 млрд грн для рефінансування попередньо отриманих позик, на капітальні інвестиції та в якості антикризових кредитів на поповнення оборотних коштів під 0 %,  зауважив міністр.

Агросектор, за його словами, може у 2021-му році може сформувати понад половини обсягу валютної виручки держави та забезпечити п’яту частину ВВП України.

Раніше Landlord розповідав, що в червні в 1,4 раза скоротилося відвантаження зернових в портах України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...