Новини / Ринок землі     21 грудня 2020 10:30

В Україні завершується передача державної землі у власність ОТГ

Загалом у комунальну власність вже передано 1,8 млн га державних земель сільськогосподарського призначення. Землі вже отримали 1162 територіальних громади

Держгеокадастр завершує передачу земель сільськогосподарського призначення у комунальну власність територіальних громад. Станом на кінець минулого тижня загалом по Україні землю отримали 1162 територіальних громади. Про це на своєму Telegram каналі повідомив голова держгеокадастру, міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

За оперативною інформацією відомства, наразі завершена передача у комунальну власність ОТГ земель загальною площею біля 1,8 млн га. Таким чином, до передачі залишилось трохи більше 200 тис га державної землі сільськогосподарського призначення. А протягом минулого тижня ОТГ отримали у власність близько 550 тис га землі.

ЧитайтеНотатки для нового міністра: що таке ефективна аграрна політика

Як зазначив новий міністр аграрної політики та продовольства, землю поки не отримали 140 ОТГ – у частині територіальних громад України через лікарняні, перевибори голів, судові справи, пов’язані з виборами, ще не відбулася перша сесія. Щойно зникнуть ці причини, процес передачі буде здійснено – з боку держгеокадастру вже проведена вся підготовча робота.

«Усі ініціативи, початі за мого керівництва в Держгеокадастрі, будуть доведені до логічного завершення. Повернути землю народу та нарешті відновити справедливість – це завдання, яке ми змогли реалізувати в найкоротший час», підкреслив Роман Лещенко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що до законопроєкту про земельну децентралізацію вже подано понад 1 тис поправок.

Читайте також