Новини / Тваринництво     05 листопада 2021 14:42

В Україні запасів скотарства залишилося на півтора року

Ймовірно, що через півтора року корів в Україні вже не буде

За прогнозами тваринників, в Україні запасів скотарства залишилося на півтора року. Через півтора року корів в Україні вже не буде.

“Нам потрібно попрацювати над тим, щоб ми стали виробляти більше продукції із доданою вартістю, в першу чергу коли мова заходить про продукцію АПК. На цьому етапі розвитку країни найбільш ефективним кроком відходу від сировинної стратегії може стати спроба здійснити задумане за допомогою тваринництва”, – заявив кандидат ветеринарних наук, експерт з ефективного управління тваринництвом Михайло Травецький.

За його словами, якщо розглядати проблематику питання з відновленням тваринництва в Україні глобально — необхідно змінювати підхід до цього на рівні країни. А для цього потрібно зробити все, щоб перевести її з сировинної зони, із зернового придатка Європи на вищий щабель розвитку.

“Хоча представники Мінагро розповідають нам про програми держпідтримки, і що ледь не будь-хто з бажаючих може легко отримати допомогу, на практиці все проходить у вибірковому порядку. Дотації заточені під великого товаровиробника, а дрібним (хто тримає 1,2-5 корів) тієї допомоги просто не вистачить. Щоправда, варто визнати, що багато проблем у пересічних людей все ще виникає через необізнаність. Вони просто не знають, що теоретично можуть отримати допомогу, і не розуміють порядку процедур та механізму, як можна отримати дотацію і що для цього потрібно зробити”, — пояснив Травецький.

Також він зазначив, що чинна програма держпідтримки тваринництва діє неефективно.

Довідка. Станом на 1 жовтня 2021 року порівняно з аналогічною датою минулого року поголів’я основних видів сільськогосподарських тварин зменшилося на 1,7-6,7%.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що катарська компанія хоче збудувати в Україні молочну ферму.

Джерело: agronews

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також