Новини / Технології     28 липня 2020 11:25

В Україні заблокована реєстрація пестицидів і агрохімікатів

Без внесення препаратів до державного реєстру, імпортери й виробники не можуть розпочати постачання аграріїв засобами захисту рослин нового покоління

З кінця травня в країні зупинено процес державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів. Така ситуація склалась після реорганізації Міністерства енергетики та захисту довкілля України і створення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Про це повідомили у агрохімічному комітеті Європейської Бізнес Асоціації.

Наприкінці травня відбулося засідання науково-експертної ради при Міністерстві, за результатами якого було рекомендовано до реєстрації більше 100 препаратів. Але рішення Міндовкілля щодо реєстрації не прийнято і препарати не вносяться до державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

«Без внесення препаратів до державного реєстру українські та міжнародні імпортери й виробники засобів захисту рослин не зможуть розпочати процес ввезення та вчасного забезпечення аграріїв значною кількістю продуктів нового покоління. Така ситуація вже призводить до збитків представників легального бізнесу, які не можуть реалізувати продукти. Крім того, наслідком є недоотримання надходжень до державного бюджету, що оцінюються в мільйони гривень від податків та митних платежів», – йдеться у повідомленні асоціації.

Також зазначено, що «вікно» для обробітку посівів ЗЗР є досить нетривалим. Відповідно, фермери будуть вимушені купувати те, що є у наявності. А через відсутність пропозиції високоякісних зареєстрованих ЗЗР, існує ризик суттєвого збільшення попиту на сірий імпорт та фальсифіковану продукцію. Таким чином, якість та безпечність майбутнього урожаю, а, відповідно, і експортний потенціал та валютна стабільність країни можуть опинитися під загрозою.

Читайте: Сімейна Ферма з виготовлення крафтового сиру з інвестиціями у 200 000 грн

Непередбачуваність державної політики фактично унеможливлює будь-яке планування бізнес-процесів, що негативно позначається і на легкості ведення бізнесу. Як результат, існує загроза продовольчій безпеки держави через можливе зниження кількості, якості та, найголовніше, безпечності урожаю сільськогосподарської продукції.

«Асоціація завжди наголошувала, що для нас не має великої важливості організаційна структура відомств, з якими ми працюємо. Головне, щоб такі зміни не призводили до затримок у роботі цих структур. Водночас, як ми бачимо, труднощі внаслідок реорганізації все ж виникають», – заявив Віктор Погорілий, керівник агрохімічного напрямку асоціації.

Тож бізнес-спільнота звертається до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із закликом звернути увагу на дану ситуацію та налагодити роботу відповідних департаментів, управлінь і відділів Міндовкілля, аби відновити систему державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, які інвестиції потребує створення сімейної ферми з виробництва козячого сиру.

Читайте також