Новини    24 липня 2021 15:33

В Україні з’явилася карта з показниками НГО сільгоспугідь 

Показники загальнонаціональної нормативно-грошової оцінки (НГО) с/г земель у регіонах стали доступні на інтерактивній карті НГО на Zemliak.com.  

На карті наведено оцінку одного гектару станом на 1 січня 2021 року за всіма видами угідь: рілля й перелоги, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища. 

Показники станом на 1 січня 2021 року взято із загальнонаціональної (всеукраїнської) НГО земель сільгосппризначення 

Як зазначається у повідомленні, попередньо така оцінка була проведена ще у 1995 році, але вже в 2018 році виникла нагальна потреба обчислити показники по-новому. Національна НГО в нинішньому вигляді набула чинності з 1 січня 2019 року.

«Завдяки проведенню всеукраїнської НГО відпала необхідність складання технічних документацій з оцінки по окремих земельних ділянках сільськогосподарського призначення, які виготовлялись для визначення розмірів орендної плати, земельного податку, державного мита та інших обов’язкових платежів», — ідеться в повідомленні.

А тепер НГО виступає орієнтиром при укладанні угод купівлі-продажу сільськогосподарської землі: ціна за 1 га має бути не меншою, ніж ставка НГО.

«До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. При цьому межі цих земель мають бути виділені в натурі (на місцевості)», — розповів Земляку Володимир Нагорний, співзасновник нової земельної агенції сервісу Volodar.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...