Новини / Рослинництво     05 жовтня 2021 15:23

В Україні впровадять європейські стандарти в зерновій галузі

Україна приєдналася до європейської асоціації торгівлі зерновим COCERAL

Українська зернова асоціація приєдналася до роботи європейської асоціації COCERAL з метою впровадження європейських стандартів в зерновій галузі України та розширення торгівлі з ЄС.

Україна в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС поглиблює співпрацю та розширює торгівлю, важливою частиною якої є торгівля зерновими та олійними культурами, а також продуктів їхньої переробки.

“Долучення України до роботи європейської асоціації COCERAL є логічним кроком для реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в аграрній сфері. Така співпраця дозволить членам УЗА краще розуміти специфіку політики та регуляторної бази ЄС для покращення торгівлі з країнами ЄС та допоможе адаптувати вітчизняну нормативну базу до стандартів ЄС”, – переконаний Президент УЗА Микола Горбачьов.

Представники УЗА братимуть активну участь в робочих групах COCERAL з біотехнологій, органічної групи, прогнозування врожаю в рамках комітету COCERAL з питань ринкової та аграрної політики, а також з питань харчової та кормової безпеки.

Також в рамках спільної роботи, УЗА отримає доступ до інформації та новин COCERAL щодо ситуації на ринку ЄС, статистики, кормів (наукової, технічної та регуляторної інформації), законодавства щодо продовольства, технологій ГМО, біотехнологій, органічного сільського господарства та засобів захисту рослин.

Довідка. COCERAL — європейська асоціація торгівлі зерновими, олійними культурами, бобовими, оливковою олією, оліями та жирами, кормами тощо, що заснована в 1958 році після підписання Римського договору, який призвів до створення Європейського економічного співтовариства. Вона об’єднує виробників, торгівців, імпортерів, експортерів та операторів портових терміналів зазначеної агропродукції країн Європейського Союзу.

Джерело: прес-служба УЗА

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також