Новини    10 лютого 2022 18:02

В Україні вперше виготовлятимуть власний бензин марки А-98

Раніше бензин із октановим числом 98 в Україні не випускали

ПАТ “Укртатнафта” (Кременчуцький нафтопереробний завод) у лютому 2022 року розпочало виготовлення бензину А-98. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Раніше бензин із октановим числом 98 в Україні не випускали. Можливість виробництва бензину високої якості з’явилась завдяки технічній модернізації НПЗ. У 2020 році запустили установки низькотемпературної ізомеризації та замінили каталітичні системи на установках каталітичного риформінгу у 2021 році.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

“Бензин преміальної якості марки А-98-Євро5-Е0 у кількості 2 тис. тонн готовий до відвантаження на АЗС. Паливо вироблено у повній відповідності до ДСТУ 7687:2015 та вимог технічного регламенту. Ця марка бензину відповідає жорстким експлуатаційним вимогам та екологічним стандартам країн ЄС”, – йдеться у повідомленні.

У 2021 році обсяг переробки нафтової сировини Кременчуцьким НПЗ склав майже 3,2 млн тонн, що на 10% більше проти показника 2020 року. Частка кременчуцького пального на ринку бензинів України наразі сягає 40%.

Довідка. Кременчуцький НПЗ – найбільший нафтопереробний завод в Україні з потужністю у 18,6 млн тонн. Максимально можливий обсяг переробки становить 4,5 млн. Понад 56% акцій Укртатнафти належить структурам групи Приват та Олександру Ярославському, 43% – Нафтогазу України.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Нагадаємо, Білорусь заборонила транзит бензину і ДП із Литви. Україна втратила стабільне джерело постачання бензинів та дизпального. Крім того, заборона транзиту литовського бензину, за словами експерта, збільшить на 5% залежність України від Росії та Білорусі щодо дизпалива.

Раніше в Україні змінили правила отримання ліцензії на зберігання пального.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...