Новини    15 квітня 2020 16:28

В Україні ускладнився доступ до кредитних ресурсів – експерт

В Україні кількість кредитних програм зменшилася, але кредитування як таке нікуди не зникне. Сьогодні можна спостерігати ускладнений доступ до кредитних ресурсів, оскільки деякі банки вже поставили кредитування на паузу. Про це написав директор департаменту корпоративного бізнесу банку «Південний» Олександр Матюшенко.

“Банкам, як і бізнесу, потрібен час, щоб адаптуватися до нових реалій – переглянути свої ризик-апетити відносно зовнішніх факторів (фондові ринки, біржі), які впливають на бізнес у країні, та посилити підходи ризик-аналізу. Україна залежить від комодітіс та експорту агропродукції, які, у свою чергу, залежать від падіння цін на нафту. Тому банки змушені посилювати вимоги до позичальника та виставляти вищий прайсинг щодо кредитування”, – пояснив він.

Читайте: Сергій Іващук: Наша родина дуже любить подорожувати Україною

Експерт зауважив, що зараз відбувається відмова банків від бланкового кредитування, тобто від кредитування без застави та кредитування під «м’яку» заставу. Такі продукти наразі є неактуальними, оскільки банки хочуть «твердого» забезпечення кредиту у вигляді нерухомості, транспорту та обладнання. Але кредитувати потрібно, тому більшої популярності набули документарні інструменти фінансування у вигляді гарантій із мінімальним ризиком для банку.

Джерело: НВ

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Уряд зберіг компенсацію вартості на придбання вітчизняної с/г техніки.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...