Новини    09 листопада 2023 10:26

В Україні ціна на картоплю за останній тиждень зросла на 17%


За останній тиждень в Україні на 17% зросли ціни на картоплю. Тобто вартість стала більшою до 8-12 грн за кілограм через активізацію попиту.

Як повідомляє EastFruit, підвищення цін пов’язано з цим, що у закупівлях були зацікавлені як великі оптові компанії. Вони своєю чергою планують зробити закладку продукції в сховища, як і роздрібні супермаркети, які поповнюють запаси для поточних продажів.

Фермери зазначили, що підвищення також спровоковано скороченням пропозиції продукції на ринку. Нині збиральна кампанія в більшості регіонів країни завершується.

“Також більшість великих виробників продовжують стримувати продажі картоплі, що своєю чергою тільки підстьобує зростання цін у цьому сегменті. За словами самих фермерів, у поточному сезоні дуже високий відсоток некондиційної продукції, яка не придатна до закладання на тривале зберігання”, – йдеться в повідомленні.

На сьогодні картопля коштує у середньому на 46% дорожче, ніж торік. Але більшість виробників планують надалі підвищувати ціни на якісну картоплю.

Нагадаємо, до Державного реєстру сортів рослин України внесли два нових сорти картоплі нідерландської селекції – Коразон та Спектра.

Картопля є важливим інгредієнтом багатьох страв, і є надзвичайно поживною та не надто дорогою, що робить її дуже популярним продуктом. Попри те, що картопля може надати вам потрібні білки та вуглеводи, вона може також бути шкідливою, якщо її готувати певними способами.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...