Новини    24 грудня 2021 07:45

В Україні суттєво скоротиться виробництво солодощів – Укркондпром

22 грудня ціна газу на біржі вже перетнула межу в 73 тис. грн

Виробники солодощів призупиняють виробництво частини асортименту через надвисокі ціни на газ. Таку заяву зробив президент асоціації “Укркондпром” Олександр Балдинюк.

“Кондитерські підприємства вже кілька місяців балансували на межі рентабельності через надвисокі ціни на газ та зростання вартості всіх інших складових собівартості продукції. Адже вартість газу в цьому році зростала щомісяця починаючи з січня, коли його вартість для виробників складала 5,9 тис. грн… При вартості газу для виробничих потреб в 73 тис. грн за тисячу кубометрів кондитерським компаніям простіше взагалі згорнути виробництво, адже при такій собівартості продукція буде незатребуваною ні на внутрішньому, ні на зовнішніх ринках”, — заявив Балдинюк.

За його словами, з цією проблемою зіткнулись не лише виробники солодощів, а й інші харчові галузі, і якщо влада не втрутиться в ситуацію, це може призвести до катастрофічних наслідків.

Зазначається, що 22 грудня ціна газу на біржі вже перетнула межу в 73 тис. грн.

“У зв’язку з цим, частина компаній галузі вже повідомили асоціації про плани повністю або частково згортати виробництво продукції”, – йдеться у повідомленні.

Раніше Landlord повідомляв, що у Вінниці побудують завод, на якому виготовлятимуть солодощі з натуральних продуктів.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...