Новини    29 липня 2023 14:13

В Україні створили ОВК з найбільшою системою меліорації відкритого типу


Організацію водокористувачів (ОВК) “Інгулецька” було створено 14 липня під час зборів водокористувачів Інгулецької, Спаської та Явкинської зрошувальних систем.

Про це йдеться у повідомленні асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Інгулецька, Спаська та Явкинська зрошувальні системи надають послуги зі зрошення земель на території 121,5 тис. га, з них 103,3 тис. га у Миколаївській області та 18,2 тис. га — у Херсонській. Система складається з двох насосних станцій сумарною потужністю 58,6 тис. кВт і продуктивністю 62,4 куб. м води за секунду. Загальна довжина магістрального та розподільчих каналів становить 343 км, на ній розташовано 621 од. гідротехнічних споруд.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Новостворена ОВК “Інгулецька” з найбільшою меліоративною системою відкритого типу в Україні — амбітний та перспективний проєкт, який має забезпечити прозорість систем управління, встановлення справедливих тарифів та залучення інвестицій у меліоративний сектор. Це важливий крок у межах децентралізації управління, адже створення організації водокористувачів саме таким інструментом і є”, — прокоментував реалізацію проєкту голова правління A.G.R. Group та директор ТОВ “АТФ “Агро-Діло” Ігор Шестопалов.

Він висловив сподівання на залучення інвестицій для модернізації та реконструкції меліоративних систем, що є необхідним для їх відновлення, та підтримку державою розвитку меліоративних систем.

У створенні ОВК, вирішенні технічних, юридичних та фінансових питань, а також налагодженні комунікацій із суміжними водокористувачами взяли участь ТОВ “АТФ «Агро-Діло”, ТОВ ДП “Південне”, ПСП «АФ “Роднічок”, ТОВ “Прометей-Сервіс”, ПСП “Енеїда”, ФГ “Білозірка Агро” та СТОВ “Мрія”.

“Новостворена ОВК “Інгулецька” — це перша організація водокористувачів, яка працює в межах Миколаївської та Херсонської областей. Це найстаріша і найбільша зрошувальна система відкритого типу в Україні, яка має величезний потенціал. І хоч її система є досить складною для обслуговування, вона має простір для маневру на ниві технологічних інновацій та можливостей енергоменеджменту задля впровадження та розвитку енергоощадних технологій у зрошенні”, —  зазначив перший заступник голови Держагентства меліорації та рибного господарства України Тарас Кот.

Читайте також: Об’єднання водокористувачів: аграрії отримали покрокову інструкцію створення ОВК

Нагадаємо, на Черкащині розпочався процес створення першої організації водокористувачів (ОВК) в Україні в рамках реалізації меліоративної реформи. Перша ОВК буде створена у межах Трушівської зрошувальної системи.

31 січня 2023 року проведено установчі збори та утворено першу в Україні організацію водокористувачів у зоні осушення, в межах Теснівської осушувальної системи, яку назвали “Лесині джерела”.

Процес створення організацій водокористувачів в Україні відбувається відповідно до Закону України від 17.02.2022 № 2079-IX “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, який за своєю сутністю є революцією у системі зрошуваного землеробства.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...