Новини / Фінанси     27 грудня 2022 09:11

В Україні створили мережу банків, які працюватимуть навіть при блекауті


Національний банк України разом з усіма системно важливими банками створив національну мережу POWER BANKING яка працюватиме навіть в умовах блекауту.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Це спільна мережа відділень банків по всій Україні, які будуть працювати та надавати клієнтам банківські послуги навіть у критичній ситуації під час блекауту. Відділення національної мережі забезпечені альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв’язку, мають посилену інкасацію готівки та додатковий персонал.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

На сьогодні мережа POWER BANKING об’єднує всі 14 системно важливих банків, відділення яких стали основою цієї мережі, та залучає інших учасників банківського ринку.

Наразі вже понад 1 000 відділень в усіх регіонах країни додатково оснащені для роботи під час блекауту (близько 80% із них – це відділення системно важливих банків).

В умовах блекауту у відділеннях мережі POWER BANKING для всіх клієнтів буде доступний певний перелік нагальних банківських послуг:

  • отримання готівки (в банкоматах чи в касі);
  • платежі, переказ коштів (у касі чи в терміналах самообслуговування);
  • обмін валют (у разі наявності готівкової валюти в касі);
  • консультації менеджерів з фінансових питань.

Крім того, у відділеннях мережі POWER BANKING запроваджено банкоматний національний роумінг. Його мета – надати українцям можливість у банкоматі будь-якого банку мережі зняти збільшену суму готівки, достатню для задоволення поточних потреб та формування певного запасу.

Мапа відділень мережі POWER BANKING доступна за посиланням.

Нагадаємо, Національний банк України опублікував перелік банків, які працюватимуть у разі тривалої відсутності електроенергії. Відповідні банки позначені на спецмапі.

Також по всій країні розгорнули “пункти незламності”. Ці пункти позиціонуються як острівці безпеки у разі аварійних відключень електроенергії, коли не можна відновити подачу світла протягом кількох годин. Вони працюють цілодобово та безкоштовно.  Адреси пунктів можна знайти на спеціальному сайті nezlamnist.gov.ua. Для зручності є поле для пошуку “пунктів незламності” за конкретною адресою.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також