Новини    14 червня 2022 08:21

В Україні розпочалося збирання нового врожаю


Агровиробники Одеської області першими  Україні розпочали збір урожаю цього сезону, 11 червня в Ізмаїльському районі стартував збір озимого ячменю, повідомляється на фейсбук-сторінці Одеської обласної військової адміністрації.

За її даними, загалом у 2022 році в області збір урожаю відбудеться на загальній площі 1,06 млн га. Зокрема озиму пшеницю в регіоні буде зібрано з 551 тис. га, озимий ячмінь – 244 тис. га, ярий ячмінь – 50 тис. га, ріпак – 190 тис. га.

За попередніми прогнозами, потенційне виробництво зернових на наявних посівних площах в Україні становитиме 48-50 млн тонн зернових, заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
“В Україні цього року завершення посівної фактично збіглося з початком збирання врожаю – 9 червня південь Одеської області розпочав збирання озимого ячменю. Маємо вже перші показники. За попередніми прогнозами, на наявних площах потенційне виробництво зернових може скласти 48-50 млн тонн. Це, звісно, менше, ніж у попередні роки, коли ми звикли до показників у 60-65 млн тонн, але якщо взяти попереднє десятиліття, то у нас були і гірші роки. Тому наразі нічого критичного не очікується”, – сказав Висоцький.

Він додав, що за прогнозами, врожай кукурудзи становитиме до 24 млн тонн, пшениці до 16-20 млн тонн, ячменю — близько 5 млн тонн.

Виробництво технічних культур, зокрема олійного ріпаку, очікується на рівні близько 2,5 млн тонн, сої – 2,5-2,8 млн тонн, соняшник може дати близько 10 млн тонн.

“Ці дані приведені з огляду на середньостатистичні цифри попередніх років. Далі будемо коригувати цифри по ходу збору врожаю”, – наголосив Висоцький.

За його словами, нині головна проблема аграріїв — ускладнена експортна логістика, хоча постачання зростає.

Нагадаємо, війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

РФ, яка розв’язала війну з Україною, несе повну відповідальність за брак зерна на міжнародному ринку та пов’язані з цим загрози глобальній продовольчій безпеці. Про це повідомив у Twitter представник ЄС з закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Водночас ЄС шукає альтернативний шлях для експорту українського зерна.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...