Новини / Овочівництво     17 січня 2022 08:45

В Україні різко подорожчали ряд овочів

До 14 січня тепличний помідор на українському ринку встиг подорожчати майже на третину

В Україні різко зросли в ціні тепличні помідори та огірки через нестабільне постачання імпортних овочів. Про це свідчать результати моніторингу ринку, проведеного експертами організації EastFruit.

Експерти зазначають, що в Україні подорожчали помідори та огірки, хоча у європейських країнах ціни пішли на спад.

Таку ситуацію експерти пояснюють нестабільним постачанням імпортних овочів до нашої країни. Крім того, негативно вплинув той факт, що місцева українська продукція майже не була представлена на вітчизняному ринку. Тому тепличний огірок в Україні подорожчав до 65 гривень.

Схожа ситуація з помідорами – зростання цін на овоч зафіксовано не лише в нашій країні, а й у Молдові та Грузії.

“В Україні, Молдові та Грузії пропозиція місцевих томатів була недостатньою, і постачальники імпортної продукції змогли безперешкодно підвищувати ціни”, – пояснюють експерти у своєму звіті.

Таким чином, до 14 січня тепличний помідор на українському ринку встиг подорожчати майже на третину – до 42 гривень.

Нагадаємо, минулого місяця на ринках Півдня Україні за день зросли ціни на огірки на 22% через зменшення пропозицій від фермерів. Цьому сприяло скорочення світлового дня та пониження температури.

На найбільшому в Україні фермерському гуртовому ринку “Неждана” у селі Великі Копані на Херсонщині огірок від 35−55 грн/кг 30 листопада подорожчав до 50−60 грн/кг. На гуртовому ринку „Початок“ в Одесі він коштує 55−58 грн/кг.

Раніше Landlord повідомляв, що за 5 років Україна у 2 рази збільшила імпорт огірків та помідорів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також