Новини / Овочівництво     31 січня 2022 08:45

В Україні рекордно подорожчала капуста

На сьогодні українські фермери готові відвантажувати білокачанну капусту не дешевше за 15-17 грн/кг

Білокочанна капуста в Україні продовжує інтенсивно дорожчати, причому темпи зростання цін на цю продукцію цього тижня помітно прискорилися. Причиною чергового цінового зростання в даному сегменті ключові гравці називають стабільно високий попит на білокачанну капусту як на внутрішньому ринку, так і з боку експортноорієнтованих компаній. Про це повідомляє east-fruit.com.

При цьому обсяги пропозиції даної продукції в Україні в поточному сезоні значно поступаються торішнім, що зумовлено скороченням площ під білокачанною капустою.

Так, на сьогодні українські фермери готові відвантажувати білокачанну капусту не дешевше за 15-17 грн/кг (0,52-0,59/кг), що в середньому в 1,5 рази дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Основною причиною ситуації, що склалася, експерти ринку називають реекспорт української капусти в Росію через Білорусь. Зважаючи на ажіотаж на ринку капусти в Росії, попит білоруських експортноорієнтованих компаній в Україні за останній тиждень зріс у кілька разів.

На цей момент ціни на білокачанну капусту в Україні вже в середньому у 7 разів перевищують торішні показники за аналогічний період. При цьому більшість українських виробників на сьогодні стримують продаж капусти, сподіваючись продати її за ще більш високою ціною на початку весни.

Нагадаємо, ціна на білоголову капусту в Україні вже в середньому в 5 разів вища, ніж у грудні 2020 року. Більшість ключових гравців ринку не виключають, що зростання цін у даному сегменті може зберегтися і наступного року, якщо великі господарства, як і раніше, відмовлятимуться від продажів білоголової капусти.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна експортувала соняшникової олії більше, ніж за минулий рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також