Новини / Ринок землі     01 жовтня 2021 07:00

В Україні пропонують скасувати право безоплатної приватизації землі

Експерт вважає, що правом на безоплатну видачу землі багато хто зловживає

Процес безоплатної приватизації землі громадянами із земель комунальної та державної власності треба зупинити або трансформувати. Це пов’язано з тим, що безоплатна приватизація не може існувати поряд із вільним ринком землі, а також криє в собі велику корупцію і соціальну несправедливість.

“Особисто я негативно ставлюся до такого явища як безоплатна приватизація землі. Вільний легальний ринок землі — це платні договірні відносини, а тут ми безоплатно маємо комусь роздати землю. Землі на всіх не вистачить і це треба розуміти й усвідомлювати всім. Плюс у безоплатній приватизації криється великий чинник корупції”, – вважає Анна Федун, адвокат й радниця із земельного законодавства Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Експерт також зазначила, що правом на безоплатну видачу землі багато хто зловживає. Існує багато випадків, коли одні громадяни замість разової приватизації ділянки по кожному цільовому призначенню приватизували відразу по кілька земельних ділянок. Досі ніхто в юридичній площині не може це відстежити, бо немає такого реєстру, де б можна було простежити, хто, наприклад, не використав своє право, а хто зробив це 3-4 рази.

“Із цим інститутом безоплатної приватизації землі потрібно швидко прощатися або трансформувати”, — наголосила Федун.

За її словами, нині серед учасників ринку землі є хороша ідея про монетизацію, тобто обмін права на безоплатну приватизацію землі на певні грошові кошти. Зазначає, що Україна у будь-якому випадку повинна рухатися в іншому напрямку від безоплатної приватизації землі.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що “Агро Бізнес Кредит” надав кредити 4 сімейним молочним фермам.

Джерело: Земляк

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також