Новини / Рослинництво     09 грудня 2020 11:30

В Україні посіяно більше 8 млн га основних озимих культур

Сільськогосподарські виробники завершили осінню польову кампанію по пшениці і ячменю, посів жита і ріпака наближається до завершення

Станом на 7 грудня сільськогосподарські виробники завершили осінню польову кампанію по пшениці і ячменю, а посів жита і ріпака наближається до завершення. Про це повідомляє інформаційно-аналітичний портал АПК України міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Так, згідно з інформацією міністерства, станом на 7 грудня українські сільгоспвиробники посіяли основних озимих культур на площі 8,06 млн га (що складає близько 98% до прогнозу). При цьому протягом останнього тижня польові посівні роботи були проведені на площі 79,3 тис га.

Традиційно, найбільшу частку озимої площі фермери відвели під озиму пшеницю. Цієї культури було посіяно 6,1 млн га, а роботи завершені, як свідчить інформація аналітичного порталу мінекономіки, на 100% всіх запланованих площ.

Озимим ячменем сільськогосподарські підприємства засіяли 954,7 тис га ріллі, що становить одразу 101% від прогнозу – вочевидь, під цю культуру були відведені площі, які господарства планували під інші посіви. Ще 125,2 тис га було відведено під третю основну зернову озиму культуру – жито. Роботи, згідно черговому оперативному звіту мінекономіки, проведені на 94% запланованих площ.

ЧитайтеЯк грамотна колаборація допомагає успішно конкурувати на сучасному аграрному ринку

І, нарешті, озимою олійною культурою – ріпаком – в Україні станом на 7 грудня засяно 881,1 тис гектарів, що становить 87% запланованих площ. Втім, з огляду на погодні умови, є певний сумнів, що посів ріпака буде проведено у заявлених господарствами параметрах.

Найбільші площі під озимі відвели у Одеській і Запорізькій областях. Незначно за площею їм поступаються Дніпропетровська, Миколаївська і Херсонська області.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що площі під озиминою в Україні значно скоротились у порівнянні з минулим роком.

Читайте також

Матеріали по темі