Новини / Тваринництво     21 лютого 2022 19:00

В Україні почало діяти обмеження на ввезення певних товарів зі США

Заборона поширюється на ввезення інкубаційних яєць, птиці та продуктів з неї

В Україні почало діяти обмеження на ввезення вантажів зі Сполучених Штатів Америки через високопатогенний грип птиці. Про це повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я з посиланням на Держпродспоживслужбу.

Згідно з офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин випадки грипу птиці зареєстровані на території штату Індіана.

Заборона поширюється на ввезення наступних товарів:

  • інкубаційні яйця,
  • птиця,
  • продукти з птиці (за винятком продуктів, що пройшли обробку методом, що гарантує знищення збудника зазначеного захворювання),
  • харчові продукти тваринного походження,
  • корми,
  • побічні продукти тваринного походження.

Нагадаємо, у січні цього року в Європі зафіксували найбільший в історії спалах пташиного грипу.

“Цьому поки не видно кінця, хвороба простягається від Фінляндії до Фарерських островів та Ірландії, від Росії до Португалії”, – йшлося в повідомленні.

Довідка. Пташиний грип — масове захворювання диких птахів та домашньої птиці, спричинене вірусом, який може передаватися від хворої птиці людині. Хвороба має серйозні наслідки та є частиною програм моніторингу ВООЗ.

Найбільш поширеним є високопатогенний штам (HPAI) H5N1, але присутній меншою мірою також і H5N8. Інститут закликав власників домашньої птиці бути пильними та забезпечити дотримання заходів біобезпеки на своїх підприємствах.

Раніше Landlord повідомляв, що в Ізраїлі знищать сотні тисяч курей.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також