Новини / Техніка     28 лютого 2020 16:31

В Україні планують скасувати дозвіл на пересування габаритної сільгосптехніки

Документ, що дозволяв агротехніці великих розмірів пересуватися, був платним. Його оформлення займало від 3 днів до місяця, що критично для аграріїв особливо у період польових робіт.

В Україні планують скасувати дозволи на пересування сільгосптехніки шириною до 2,6 метра та від 2,6 до 3,75 м. Уряд затвердив відповідний проєкт постанови «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Відповідно до проєкту, дозволи стануть непотрібними, якщо пересування буде безпечним – техніку супроводжуватиме машина, в наявності будуть знак об’їзду, проблискові маячки тощо.

Читайте: Фермери купили вітчизняної техніки на 3 млрд грн – Тимофій Милованов

Дозволи на пересування габаритної сільгосптехніки були платними, звертатися за ними потрібно було до Нацполіції, попередньо погодивши свої дії у Державтодорі. Документ брався на кожен окремий виїзд, на кожну окрему одиницю техніки. Його оформлення тривало від 3 днів до місяця. У ньому мала бути інформація про конкретний маршрут. А його передбачити не завжди можливо, зокрема через погодні умови. Така ситуація критична для аграріїв особливо під час сезону польових робіт.

«Прийняття постанови значно спростить умови провадження господарської діяльності в сфері виробництва сільськогосподарської продукції, а також зменшить корупційні чинники в сфері руху сільськогосподарської техніки», – зазначає  заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький

Як повідомляв LANDLORD, держпідтримка спрацювала: аграрії придбали на третину більше техніки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також