Новини / Рослинництво     06 жовтня 2020 14:50

В Україні і ЄС значно скоротилися площі під озимим ріпаком

У Європі поставили під сумнів очікування щодо відновлення виробництва олійної культури і прогнозують у наступному сезоні подальше зростання імпорту ріпака

У Європейському Союзі поставили під сумнів очікування щодо відновлення виробництва олійної культури і прогнозують у наступному сезоні подальше зростання імпорту ріпака. Як повідомляє агенція Зерно Он-Лайн із посиланням на європейське консалтингове агентство Strategie Grains, у сезоні 2020/2021 у країнах ЄС і Великобританії очікується скорочення посівної площі під ріпаком, що призведе до зниження валового збору цієї культури. Так, за прогнозами Strategie Grains, площа під ріпаком складе 5,45 млн га, що на 0,02 млн га менше, ніж торік.

Нагадаємо, що у минулому маркетинговому році, Євросоюз зібрав найнижчий урожай ріпака за останні 13 років. В результаті, імпорт цієї культури, за оцінками USDA (Міністерство сільського господарства США), виріс до 6,3 млн т. Цей показник на 48% більше обсягів імпорту у 2018/2019 МР.

Читайте: Експорт кукурудзи з України буде значно менший за минулорічний

У свою чергу, аналітична компанія Agritel також називає значне скорочення посівних площ під ріпаком в Україні «вже неминучим». Справа у тривалій посусі, що змушувала аграріїв відкладати початок посівних робіт. Зараз, коли Україну поступово охоплює дощова погода, рівень поверхневої вологості ґрунту спонукає фермерів прискорити посівні роботи. Але традиційно у жовтні аграрії висівають порівняно вже невеликі площі цієї культури. Тому в Agritel вважають, що площа під ріпаком в Україні у сезоні 2020/2021 не перевищить 620 тис га, які було засіяно дотепер. Таким чином, суттєво знизиться і виробництво: його обсяги можуть скласти менше, ніж 1,5 млн т. Це на 1 млн т менше, ніж у минулому маркетинговому році і на 2 млн т нижче рівня виробництва у 2018/2019 МР.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна експортувала понад 12 млн тонн зерна нового врожаю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також