Новини / Аналітика     06 жовтня 2020 11:10

Експорт кукурудзи з України буде значно менший за минулорічний

Для ефективної протидії змінам клімату аграріям потрібно починати швидко впроваджувати нові технології виробництва експортних культур

На початку жовтня зарано говорити про результати збирання основної української експортної культури — кукурудзи. Але за попередніми висновками, з огляду на  ситуацію з врожайністю у регіонах, що є головними продуцентами кукурудзи, ситуація виглядає невтішною. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Так, за даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, станом на 1 жовтня зібрано кукурудзу з близько 1 млн га, намолочено близько 4,5 млн т. Загалом кукурудзу зібрано з 18% площ.

При цьому, експерт зазначив, що великі виробники кукурудзи у розрізі областей ще масово не приступили до збирання цієї культури. Лідером за посівами кукурудзи є Полтавщина з 666 тис. га, з яких вже зібрано 125 тис. га, що становить 19%. Друге місце останні роки утримує Чернігівська область, яка має 566 тис. га під кукурудзою (тут зібрали лише 4% площ). Третє і четверте місце поділили Черкаська та Вінницька області, де зібрано 12% та 19% відповідно.

Читайте: Україна експортувала більше 12 млн т зерна нового врожаю

Урожайність кукурудзи в цих основних регіонах виробництва, за даними Алекса Ліссітси є плачевною. Вінничина показує середню урожайність 4,8 т/га, Дніпропетровщина — 2,08 т/га, Київщина — 3,4 т/га, Кіровоградщина — 2,7 т/га, Полтавщина — 5 т/га, а Черкащина — 4,7 т/га.

Цифри засвідчують, що з кукурудзою, дійсно, будуть проблеми і це вплине на загальнодержавні показники – звичайно, кукурудзи на експорт піде менше, ніж прогнозувалося. І західні області навряд чи компенсують втрати основних виробників.

«Тому, очевидно, що українським аграріям прийшов час думати про технології, адже Дніпропетровська, Кіровоградська, частково Полтавська області, південна частина Вінниччини не зможуть впроваджувати ті технології, які застосовувалися раніше. Зміни клімату настільки суттєві, що не вийде працювати за старими технологіями. Чи вистачить розуму і грошей українським аграріям перейти на нові технології, це вже інше питання. Але час переосмислення вже настав і треба сьогодні думати, яким чином забезпечити ефективне виробництво основних експортних культур, що робити наступного року і як відбудувати стратегію на майбутнє», – завершує Алекс Ліссітса.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що фермери запропонували механізм залучення коштів на внутрішньому ринку для запуску вільного обігу землі сільськогосподарського призначення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також