Новини / Овочівництво     02 березня 2019 16:46

В Україні через низький попит дешевшають огірки

Огірки в Україні почали знижуватися в ціні. Незважаючи на скорочення поставок імпортного огірка з Туреччини, продавці змушені знижувати відпускні ціни. Причина – низький попит у користувачів.

Про це повідомляє EastFruit.

Сьогодні основні продажі огірка комбінати здійснюють по 52-58 грн/кг ($1,93-2,16/кг), що в середньому на 11% дешевше, ніж тижнем раніше. Причиною здешевлення продукції, на думку експертів проекту, став так званий сезонний фактор, коли на ринок почали надходити великі обсяги продукції. Ще одним фактором зниження цін на тепличний огірок експерти називають різке збільшення пропозиції огірка з місцевих комбінатів. У той час, як попит на ринку залишається невисоким.

Читайте: Переконатися на власні очі: робот пакує 4 тис. огірків за годину

Водночас, зі збільшенням пропозиції тепличного огірка від українських виробників попит на імпортну продукцію також знизився. Наприклад, турецький огірок сьогодні пропонується по 50-53 грн/кг ($1,86-1,97/кг), при цьому багато компаній через низьку якість продукції часто відмовлялися від закупівель турецького огірка.

Однак, незважаючи на зниження цін, українські комбінати наразі відвантажують огірок в середньому на 10% дорожче, ніж в аналогічний минулорічний період. Торік ціни на цю продукцію на українському ринку стартували від 48 грн/кг. При цьому галузеві експерти не виключають можливості подальшого цінового зниження.

Як раніше повідомляв Landlord, в Україні зріс як імпорт, так і експорт огірків. За 2018 р. було ввезено 12,6 тис. т – це рекордна кількість за останні 5 років і на 40 % більше, ніж у 2017-му. Водночас експортовано 4,4 тис. т цього овочу, що на 5 % більше, ніж торік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також