Новини / Рослинництво     27 квітня 2020 11:55

В Україні аграріям скоротять водні ліміти

Падіння рівня води в річках на метр-півтора змусило Держагентство водних ресурсів України піти на крок скорочення водного ліміту для аграріїв. У першу чергу йдеться про зрошення.

За словами в.о. глави Держагентства Михайло Хорєва, у кожного користувача-аграрія є погодження на спеціальне використання води. Існують певні ліміти – саме вони й мають зменшитися на деякий період.

Він зазначив, що в Україні стрімко збільшується кількість регіонів, де без зрошення вирощувати культури неможливо. Так, Херсонська область може перетворитися на пустелю: там аграрії заповнюють зрошувальні системи не з річок, а з штучних водойомів, запаси яких теж скорочуються.

Читайте: Зрадники України – Вадатурський жорстко розкритикував роботу Криклія

“У нас цього року була дуже посушлива зима та осінь, і зараз навесні практично не випадає жодних опадів. Десь маленький дощик… Цього недостатньо, щоб наситити ґрунт, який і так за час зими був абсолютно висушений”, – говорить начальник басейнового управління нижнього Дніпра Ігор Андрієнко.

За словами пана Андрієнка, подібного посушливого періоду в Україні не було останні 120 років. Рівень води в річках стрімко падає. Це стосується Дніпра, Россі, Сули, озера Свитязь, Шацьких озер та ін. Пересихають навіть колодязі.

Через те, що аграріям доведеться скоротити використання води для поливу – не буде й рекордного врожаю, прогнозують фахівці.

За найпесимістичними прогнозами екологів, через глобальне потепління степ дійде до Києва вже через 20 років. А через півстоліття Дніпро може обміліти вдвоє.

Джерело: прес-служба Держагентства водних ресурсів України

Нагадаємо, раніше ВР на позачерговому засідання прийняла в першому читанні скандальний законопроект Про внутрішній водний транспорт.

Читайте також

Матеріали по темі