Новини / Фінанси     02 червня 2020 09:50

В Тернопільській області укладено аграрних розписок на 1,2 млрд грн

Область займає трете місце серед регіонів України за кількістю впроваджених розписок і залучених завдяки цьому коштів

Тернопільська область займає третє місце в Україні за кількістю впроваджених агарних розписок та залучених коштів. Про це розповів начальник департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації Володимир Стахів. Така форма співпраці агрокомпанії із фінансовою установою як аграрна розписка передбачає залучення кредитних коштів під заставу майбутнього врожаю.

«Розвиток бізнесу без залучення інвестицій та кредитування – неможливий, особливо у сільському господарстві. Це зумовлюють сезонність, різниця між посівами, затратами й обігом. Тому одним із шляхів підтримки є кредитування агропромислового комплексу – аграрні розписки. Вони дають змогу аграріям отримати доступне кредитування під заставу майбутнього врожаю», – зазначив Володимир Стахів.

Читайте: Тарас Висоцький: Проєкт Аграрні розписки залишається серед головних пріоритетів у фінансуванні агросектора 

Як додав начальник департаменту, від початку проєкту укладено 283 розписки, з яких використали 280, а також залучено майже 1,2 млрд. грн. кредитних коштів для фінансової підтримки аграріїв.

Зазначимо, що тільки у поточному році використано 110 розписок, що становить 40% від кількості усіх аграрних розписок за весь час, й надано 450 млн грн. фінансової підтримки сільгосптоваровиробників.

У цілому ж, за даними регіонального менеджер IFC в Європі та Центральній Азії Джейсона Пеллмара, станом на початок 2020 року в Україні було видано 2767 аграрних розписок на загальну суму 19,5 млрд гривень. Проект діє в Україні вже більше п’яти років і цим механізмом залучення фінансування вже скористалися понад 1500 фермерів, а кількість кредиторів перевищила 150.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що Верховна Рада розглядає проект внесення змін у діюче законодавство про аграрні розписки в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також