Новини    13 березня 2018 08:20

В рамках ЗВТ з ЄС, Україні потрібно ухвалити за два роки 57 законопроектів


Кабінет міністрів розробив на 2018-2019 роки дорожню карту з 57 законопроектів, які повинні законодавчо забезпечити виконання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні.

«Йдеться про різні сфери життєдіяльності держави – передусім безпеку, захист інтелектуальної власності, зняття митних перешкод та технічних бар’єрів у торгівлі, санітарні та фітосанітарні заходи, покращення інвестиційного клімату, захист навколишнього середовища та інші», – заявив голова уряду.

За його словами, значне просування на шляху реформ має забезпечити й інша стратегічна ініціатива Кабміну та Верховної Ради – пакет з 35 економічних законопроектів, два з яких вже ухвалені, а ще два ухвалені в першому читанні.

«Цей законодавчий пакет, має вирішити 5 основних завдань – захист бізнесу, дерегуляція, поліпшення ділового клімату, полегшення доступу до фінансування та державних ресурсів, заохочення інновацій. Імплементація рішень відбуватиметься на тлі продовження децентралізації, реформи корпоративного управління та соціальних перетворень, започаткованих минулої осені. Мова про зміни в системи освіти, медицини, пенсійному забезпеченні», – запевнив він.

За даними прес-служби Кабінету Міністрів України, також під час перемовин сторони обговорили створення в Україні Антикорупційного суду та продовження загальної судової реформи та реформи сектору безпеки.

«Це на порядку денному. Ми повністю, як Уряд, підтримуємо створення такого суду, і хочу запевнити, що Уряд без будь-яких затримок ухвалить всі організаційні рішення щодо функціонування цього суду», – сказав Володимир Гройсман.

В свою чергу, Федеріка Могеріні наголосила, на важливості для України побудови антикорупційної інфраструктури.

«Так, питання Антикорупційного суду та ефективної боротьби з корупцією – це комплексний і непростий процес, але ЄС готовий підтримати Україну тут крок за кроком. І тут ми відзначаємо ваше прагнення завершити цей процес», – заявила вона.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...