Новини    26 травня 2022 12:21

В Маріуполі супутник зафіксував судна для вивозу краденого зерна та металу

"Схеми" опублікували знімки з супутника з підтвердженням місцеперебування в Маріуполі суден котрими росія планує вивіз українського зерна та металу

В Маріуполі супутником Planet Labs був зафіксований рух вантажних суден якими росіяни можуть вивезти крадене зерно та метал. З допомогою знімків “Схеми” (Радіо Свобода) встановили, що ці кораблі перемістилися до причалів, з котрих відвантажують продукцію.

Раніше адміністрація Маріупольського порту повідомляла, що з початку повномасштабного вторгнення в акваторії порту перебуває шість вантажних суден під іноземними прапорами.

24 травня біля причалів, де розташований зерновий термінал були помічені судна Lady Augusta (Ямайка) та Tzarevna (Мальта).

Фото: “Схеми” Радіо Свобода

У свою чергу до причалів для завантаження металу прибули ще три судна – Blue Star-1 (Панама), Azburg (Домініка) та Azov Concord (Мальта)

Фото: “Схеми” Радіо Свобода

Попередньо 11 травня була інформація, що Tzarevna знаходилась  біля інших причалів порту – де, за даними Маріупольської міськради, зазвичай відбувається завантаження металевих виробів. Lady Augusta була пришвартована неподалік. Інші три стояли біля причалів поряд з одним із виходів до Азовського моря, який називається “Нові ворота”. Тоді супутник зафіксував поруч із ними ще одне судно – Smarta (Ліберія), котре з того часу не змінювало місцеперебування.

Фото: “Схеми” Радіо Свобода

Фото: “Схеми” Радіо Свобода

Довідка. Журналістами з’ясовано, що зерно, яке зберігається в зерновому терміналі порту, належить державі Україна, а більша частина металу – компанії “Метінвест” Ріната Ахметова. На території підприємства залишається приблизно 200 тисяч тонн металу та чавуну вартістю понад 170 мільйонів доларів. Інший метал та чавун на території порту це продукція “Азовсталі” та “Металургійного комбінату імені Ілліча”.
Нагадаємо, росія назвала вимоги для розблокування українських портів.
Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...