Новини    25 травня 2018 09:03

В Києві показали унікальний спосіб боротьби з каштановою мінуючою міллю


Мінуючу міль вперше в Україні помітили у 1998 році, с тих пір вона розповсюдилась по всій території України. Прийшла вона з боку Європи, там вперше з’явилась ця міль приблизно у 1985 році в Македонії, поблизу озера Охрид. Зі слів науковців, у столиці майже всі каштани потерпають від цього шкідника, а позбутись його не можуть вже багато років. Аби отримати тимчасовий ефект, всі дерева потрібно обробляти згори до низу три-чотири рази на рік (стільки разів культивується в Україні мінуюча міль). Кореспондент LANDLORD відвідав презентацію інноваційного рішення боротьби з цим шкідником від компанії Syngenta  – мікроін’єкції в нижню частину стовбура інсектицидом Revive.

Каштанова мінуюча міль завдає настільки серйозної шкоди посадкам, що навіть (наприклад, в ряді районів Німеччини) ставиться під сумнів доцільність подальшого культивування цього дерева в містах. Річ у тому, що пошкоджені крони каштана не забезпечують дерева достатнього накопичення поживних речовин, що взимку призводить до вимерзання. Якщо не відбувається повного вимерзання, сильно пошкоджені каштановою мінуючою міллю дерева навесні погано розпускаються, а окремі гілки всихають.

За різними оцінками, в Києві біля 2 млн каштанів. Зі слів науковців, майже всі вони заражені мінуючою міллю. Внаслідок пошкодження цим шкідником символ столиці України втрачає свій природний декоративний вигляд, що представляє серйозну проблему для служб, що займаються парковим дизайном.

Зі слів завідувача лабораторії ентомології та стійкості с/г культур від шкідників Інституту Захисту Рослин НААН Олександра Стригуна, боротьба з каштановою міллю ускладнюється через відсутність її природних ворогів.

«Цей шкідник переміщується за допомоги повітря, особливо в нічний період. В деяких випадках цей переліт може сягати 500 кілометрів. Забезпечити її розповсюдження ми практично не можемо. Також, після опаду листів восени, личинка шкідника добре перезимовує та на весні ми знов отримуємо новий від цієї популяції. Збирати листя у компостні ями забезпечує лише 30-70% знищення цього шкідника, обробка дерев звичайним шляхом приносить тимчасовий результат», – заявив він.

На його думку, перевага розроблених компанією ін’єкцій полягає в тому, що препарат не наносить шкоди людям та іншим деревам. Хоча, середня біологічна ефективність однієї ін’єкції розрахована на період до трьох років, а на каштанах, в умовах України, мінуюча міль не проявляється на багато довше.

«Ми приймали участь в розробці цього інсектициду, в нашому дослідному ботанічному саду після обробки дерева цим препаратом, вже сім років каштани не мають ознак зараження мінуючою міллю», – наголосив науковець.

Керівник напряму «Захист городу, саду, газону» в Центральній та Східній Європі, Східній Африці компанії Syngenta Ларс Грюхель розповів, що така обробка передбачає використання спеціального обладнання для буріння серії невеликих 10-міліметрових отворів у стовбурі, які потім заповнюються речовиною і гігієнічно пломбуються захисними втулками, здатними до біологічного розкладання протягом року. А оброблене за цією технологією дерево не становить загрози.

Відео LANDLORD

«Результати випробування підтверджують, що допустимі залишки препарату у листку, на гіллі та плодах дерева настільки низькі, що вони безпечні для людей і тварин. Жодний собака, що раптом підбере гілку обробленого каштана з землі, або дитина, яка бавиться із каштановими горіхами такого дерева, не піддаються ризику», — коментує він.

В компанії кажуть, що препарат успішно зарекомендував себе в низці країн Європи, та вже до 2020 року повинен пройти реєстрацію в Україні, після цього почнеться його продаж. Вартість препарату в реаліях нашій країні компанія обіцяла назвати після сертифікації, Але вже відомо, що до суми додадуть вартість спеціального обладнання для ін’єкцій.

«Revive може бути використаний для боротьби з такими розповсюдженими у європейських країнах шкідниками, як: дубовий похідний шовкопряд, червоний довгоносик-стрибун пальмовий, смарагдовий жук-пильщик. В Україні ми плануємо одержати реєстрацію препарату для застосування на кінському каштані, що потребує захисту від мінуючої молі», — підкреслила керівник напряму «Захист городу, саду, газону» компанії Syngenta в Україні Світлана Ромашко.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...