НовиниПолітика

В Іспанії заборонили Telegram

Рішення Верховного суду Іспанії про призупинення дії Telegram у країні було прийняте через звинувачення соцмережі в розповсюдженні піратського контенту, як повідомляє Reuters.

Суд встановив призупинення використання Telegram в Іспанії з понеділка після жалоб медіакомпаній, таких як Atresmedia (A3M.MC), EGEDA, Mediaset (GETVF.PK) та Telefonica (TEF.MC), на те, що користувачі можуть завантажувати контент без дозволу.

Згідно з джерелами видання, доступ до послуг Telegram у Іспанії буде обмежено з 25 березня.

Суддя Сантьяго Педрас розпорядився заблокувати Telegram в Іспанії на період розслідування, а операторам мобільного зв’язку покладено виконати це рішення.

У Норвегії з березня 2023 року посадовим особам заборонено використовувати Telegram на службових пристроях, також TikTok потрапив під цю ж заборону, повідомляло місцеве видання The Local.

За інформацією Bloomberg, аналітикам Центрального розвідувального управління США заборонено використовувати робочі комп’ютери для доступу до Telegram у зв’язку з Росією.

Новини про Іспанію

Каталонія, іспанський регіон, оголосила надзвичайну ситуацію в Барселоні та сусідніх районах через надзвичайну посуху, що призвела до того, що рівень води у водосховищах впав нижче 16% їхньої місткості. Зараз регіон стикається зі строгими обмеженнями використання води після трьох років без значних опадів.

Глава регіонального уряду Каталонії, Пере Арагонес, заявив, що мешканцям слід зменшити споживання води на 5%, а фермерам — на 80%.

Жителям Каталонії буде заборонено мити машини та наповнювати порожні басейни, якщо вода не перероблена.

Надзвичайна ситуація передбачає зменшення використання води для зрошення сільськогосподарських культур на 80%, що вдвічі суворіше, ніж 40-відсоткове скорочення, введене в листопаді. Згідно з розпорядженнями влади, громадські сади зможуть зрошуватися лише підземними водами. Промисловість повинна скоротити використання води на 25%.

Обмеження на використання води стосуватимуться мешканців близько 200 сіл, селищ і міст, включно з Барселоною, що становить приблизно 6 мільйонів мешканців Каталонії.

Сектор ягідництва в іспанській провінції Уельва зазнає серйозних труднощів через дефіцит води.

Ян ван Бергейк, відповідальний за комерційні питання малинового виробництва в групі Plusberries та досвідчений фермер з Іспанії, підкреслює, що без значних опадів ситуація може погіршитися. “Наше споживання води вже зменшилося на 25%, а зараз ми працюємо з 50% води. Якщо ситуація лишиться без змін і дощів не буде, багато фермерів не зможуть висадити всі культури. Якщо ви витрачаєте половину запасу води за перші шість місяців, вам не залишиться нічого на наступні шість місяців. Ось що тут відбувається”, – пояснює він.

1 лютого в Севільї запланована акція протесту через нестачу води. За словами аграрія, проблема не обмежується лише сушею; це також політичне питання.

Протести фермерів у Франції завдають шкоди агровиробникам в Іспанії. Невдоволені аграрії перекривають багато автомагістралей, що перешкоджає доставці фруктів та овочів.

Французькі фермери обмежили доступ до оптового ринку Rungis у Парижі. Деякі розподільні центри супермаркетів також заблоковані. Унаслідок цього виробники фруктів і овочів в Іспанії вимушені відкладати запланований збір урожаю. Адже альтернативи доставки товару вантажним транспортом немає. Найбільше від цього постраждали Альмерія, Валенсія та Мурсія.

Іспанські фермери, долучившись до своїх колег в інших країнах Європи, у вівторок, 6 лютого, взяли участь у блокуванні руху на кількох головних автомагістралях країни, наголосивши на спільних проблемах аграріїв, повідомляло Reuters. Фермери висловлювали своє незадоволення високими витратами, бюрократією та конкуренцією з боку країн, які не є членами ЄС.

Нагадаємо, у 2023 році через блокування експорту сусідніми країнами головним імпортером української пшениці стала Іспанія, мовиться у матеріалі Elevatorist Аграрний експорт-2023: скільки і куди продали зерна та олії.

Маргарита Юзяк

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку