Новини / Політика     05 листопада 2019 15:33

В Індії вводять покарання за спалювання стерні: через смог щороку гине мільйон людей

Верховний суд Індії попередив про серйозне покарання за спалювання фермерами стерні на полях, оскільки щороку отруйний смог на півночі Індії вбиває не менше мільйона людей. Водночас аграрії заявляють, що змушені палити стерню через брак коштів на придбання спеціалізованої техніки.

Про це повідомляє AgroXXI.

Верховний суд Індії вимагає від урядів північних штатів Харьяна, Уттар-Прадеш і Пенджаб негайно припинити спалювання стерні на полях, яке за останній тиждень призвело до зростання забруднення повітря в Нью-Делі до критичного рівня.

Читайте: Ринок землі: чи є ще що продавати селянам? Тіньові схеми привласнення паїв ВІДЕО

Щороку в листопаді у Нью-Делі в рази зростає концентрація в повітрі дрібнодисперсних частинок. Основна причина полягає в тому, що фермери регіону починають палити стерню на полях, і цей дим провокує сильне забруднення повітря в місті, розташованому в низині, занурюючи Нью-Делі в суцільний смог.

Згідно з офіційними даними, щороку через отруйний смог на півночі Індії гине не менше мільйона людей.

Верховний суд заявляє: якщо спалювання стерні продовжиться, то всі члени адміністрацій названих регіонів будуть притягнуті до відповідальності та що невиконання рішення суду загрожує владі північних штатів «найсерйознішими наслідками».

Landlord раніше повідомляв про те, що екологи Індії б’ють на сполох: попри заборону в країні масово вирощують ГМ-баклажани.

 

Читайте також

Матеріали по темі