Новини    07 листопада 2023 12:09

В єврозоні посилюються побоювання рецесії через спад ділової активності


У жовтні в єврозоні посилилися рецесії через те, що спад ділової активності прискорився. Водночас попит у домінуючій галузі послуг ще більше ослаб, повідомляє Reuters.

Згідно з офіційними даними, економіка впала на 0,1% у третьому кварталі. Також підсумковий індекс менеджерів із закупівель (PMI) за жовтень показав, що блок увійшов до останнього кварталу 2023 року на задній план.

У вересні індекс PMI становив 47,2, але у жовтні впав до 46,5. Показник є найнижчим з листопада 2020 року, коли на більшій частині континенту було посилено карантинні обмеження через COVID-19.

“Остаточні PMI, оприлюднені сьогодні, підтвердили попередні оцінки та узгоджуються з нашим прогнозом про те, що ВВП єврозони знову скоротиться в четвертому кварталі”, — сказав Адріан Преттеджон з Capital Economics.

Кількість нових замовлень скорочується одним із найшвидших темпів з моменту збору даних у 1997 році, як продемонструвала виробнича діяльність. Також індекс нового бізнесу, вимірювач попиту, був найнижчим з початку 2021 року. Причиною стало те, що споживачі-боржники, відчуваючи тиск через підвищення цін і збільшення вартості позик, “тримали руки в кишенях”.

У Німеччині знову знизилася активність у сфері послуг. Також у Франції вона знову скоротилася, як і в Італії третій місяць поспіль із найшвидшими темпами за рік. Утім в Іспанії минулого місяця сектор послуг зріс дещо швидшими темпами.

Нагадаємо, за рік вже друга рецесія загрожує найбільшій економіці Євросоюзу — Німеччині. Bloomberg з посиланням на дані економістів зазначило, що у 2023 році валовий внутрішній продукт (ВВП) Німеччини впаде на 0,4% і збільшиться лише на 0,5% в наступному.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...