Новини    11 липня 2018 11:18

В Асоціації виробників молока підрахували скільки коштує день лікування корови від маститу


Якщо мастит виявлено вчасно та уражена одна чверть вимені, то день лікування однієї корови без використання антибіотику коштує 117 грн, а з використанням —  177 грн. Курс лікування, як правило, триває три дні. Відповідно, на одну корову ви витрачаєте 351 та 531 грн. У калькуляцію не включали кошти, які господарство недоотримує через зменшення продуктивності корови, витрати на діагностику, профілактику, додаткову робочу силу, зниження якості сировини (через потрапляння інгібуючих речовин) та вартості продукції. Такі підрахунки оприлюднено на сайті Асоціації виробників молока (АВМ)

Для порівняння фахівці навели приклад Сполучених штатів, де втрати від маститу на корову в середньому становлять $ 1–2 тис. у рік.

«Та чи можна бути впевненому в успішності лікування? Застосований препарат не завжди приносить результат. Тоді курс лікування повторюється. Відповідно подвоюється сума витрат — 702 грн./корова без антибіотика, 1062 грн./корова з антибіотиком. Однак не виключено, що доведеться лікувати корову і втретє, і вчетверте», – йдеться у повідомленні.

В асоціації зауважили, що нерідко на фермі протимікробний препарат обирають методом проб і помилок, бо не вважають за необхідне визначати збудник маститу та його чутливість до різних видів антибіотиків.

«Однак такі дослідження — важливий інструмент контролю маститу на фермі. Якщо виявити збудник та підібрати правильне лікування впродовж перших трьох діб після захворювання, то тварина повертається до попередньої продуктивності. Якщо ж це більше 2–3 днів, продуктивність, як правило, не відновлюється», – наголосили фахівці.

Зазначається, що при АВМ працює сучасна лабораторія контролю якості молока Uman Labs: до ваших послуг оперативні аналізи фізико-хімічних показників молока, а також мікробіологічні дослідження молока, виділень змивів із доїльного обладнання та інших поверхонь на МТФ на ідентифікацію збудників захворювань та визначення їх чутливості до антибіотиків, а також лабораторний супровід та UL Mastitis Kit.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...