Новини / Трейдинг     19 січня 2021 16:01

УЗА вважає недоречним обмеження експорту кукурудзи з України

Поточне зростання цін на кукурудзу обумовлене трендами світового ринку і є можливістю для українських фермерів заробити більше коштів напередодні весняної посівної

Українська зернова асоціація не бачить жодних передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи врожаю 2020 року та внесення змін до додатку Меморандуму між міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України та бізнес-асоціаціями. Про це УЗА проінформувала міністерство відповідним листом.

Як зазначають в асоціації, у сезоні 2020/2021 в Україні зібрано один з кращих врожаїв кукурудзи за усі роки – близько 30 млн тонн. При цьому внутрішні потреби ринку щороку сягають близько 5 млн тонн. Станом на середину січня Україна експортувала близько 10 млн тонн, а це майже на 3,5 млн тонн менше, аніж минулого сезону на цю дату. Понад те, з вказаного об’єму кукурудзи нового врожаю  лише 8 млн тонн, а решта була зібрана ще у 2019 році.

ЧитайтеВ Україні планують ввести граничні обсяги експорту кукурудзи

Тож сьогодні у країні залишається ще понад 21 млн тонн кукурудзи нового врожаю і говорити про якийсь дефіцит недоцільно. Україна вже минула піковий період експорту кукурудзи, відтак темпи експорту скорочуватимуться.

«Щодо високої ціни на українську кукурудзу, то це не результат меншого врожаю чи дефіциту цієї культури на внутрішньому ринку. Це є наслідком загальносвітової тенденції інфляції цін. Така тенденція буде продовжуватись і надалі, відтак навряд чи ринок побачить вже ціни, що були раніше. За таких умов уряд не повинен штучно адміністративним методом, обмеживши експорт кукурудзи, зменшувати ціни на зернову культуру. Адже таким чином уряд лише позбавить вітчизняного виробника можливості компенсувати негаразди минулого року та отримати кращі фінансові можливості напередодні весняної посівної кампанії», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що наразі мінекономіки пропонує встановити граничний обсяг експорту кукурудзи у 2020/2021 маркетинговому році на рівні 22,2 млн тонн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на зерно продовжать зростання через недостатню пропозицію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також