Новини / Рослинництво     15 травня 2024 10:50

USDA очікує зниження урожаю ріпаку в Україні


У 2024/25 році світове виробництво ріпаку, згідно з доповіддю Міністерства сільського господарства США (USDA) за травень, очікується вище за 88,34 мільйона тонн, що відповідає минулому сезону.

Експерти передбачають, що Канада знову стане лідером у виробництві, випередивши Європейський Союз, який тримав перевагу останні три роки. Проте, зниження виробництва очікується у ЄС, збільшення ж – в Австралії та Бангладеш.

Запаси ріпаку у світі, за прогнозами, скоротяться до 7,8 мільйона тонн (-4%), особливо через збільшений експорт з Канади та Австралії.

Світовий експорт ріпаку зросте на 6% до 17,64 мільйона тонн, основним чином завдяки Австралії.

Щодо перероблювання ріпаку, прогнозується, що світовий обсяг залишиться стабільним, через збільшення в Канаді та Бангладешу, що компенсується зменшенням в Китаї, Україні та Великій Британії.

У виробництві ріпакового шроту очікується підвищення до 48,6 мільйона тонн, що наближається до рекорду 2023/24 року.

Щодо ріпакової олії, її виробництво залишиться майже на тому ж рівні, проте очікується збільшення в Канаді, компенсуючи втрати в Україні.

Пропозиція ріпакової олії скоротиться, а запаси зменшаться через зростання використання у промисловості та харчовому секторі. Очікується, що споживання ріпакової олії в харчовій промисловості зросте на 3%.

Нагадаємо, Європейська комісія скоригувала свої очікування щодо врожаю м’якої пшениці в ЄС на 2024/25 маркетинговий рік, знизивши їх з попередніх 120,8 мільйона тонн до 120,2 мільйона тонн через несподіване скорочення посівних площ.

Генеральний директор ТОВ “ТАС Агро”, Олег Заплетнюк, оцінює сезон 2024 року як задовільний, проте відносно врожаю ще рано говорити.

У першому кварталі 2024 року глобальні ціни на пшеницю та кукурудзу досягли трирічного мінімуму і продовжили знижуватися в квітні, як показують дані Світового банку, за інформацією від GrainTrade.

Новини за темою:  АРМА заявила про успішний продаж кукурудзи на 120% вище стартової ціни, але виручка вдвічі менша за ринкову — експерти вказують на аномально низьку вартість

Великі обсяги пропозицій зі США та Росії, а також збільшення експорту від провідних країн-виробників впливають на зерновий ринок. Проте очікується, що у наступному сезоні зростання виробництва буде збалансоване зростаючим споживанням.

У порівнянні з попереднім кварталом та першим кварталом 2023 року, світові ціни на кукурудзу та пшеницю впали на 11% і 4% відповідно, а відносно першого кварталу 2023 року – на 30% і 25%. За даними ФАО, у березні ціни на американську кукурудзу знизилися на 33% до 190,6 долара за тонну, а на пшеницю – на 25%, до 274,3 долара за тонну.

У квітні ціни продовжили падати через збільшення пропозицій та експорту. Значні урожаї в США, ЄС та Росії посилюють конкуренцію на міжнародному ринку.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також